29 Nisan 2016 Cuma
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    19,2°C
24 Şubat 16:04
Yorum Yok
1287
Simya Koleji Geliyor!

Simya Koleji Geliyor!

Kentimizde eğitime yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Simya Kolejleri, 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için gerçekleştirdiği “Sizi Tanıyalım Sınavı” ile daha şimdiden fark yarattı. Yapıldığı her iki günde de büyük bir izdihamın  yaşandığı sınavda öğrenci ve velilerin yüzlerindeki heyecan dikkate değerdi. Öğrenciler, İskenderun kamuoyunda konuşulmaya başlandığı ilk günden itibaren ses getiren Simya Kolejlerine ilk adımı atmak için ter dökerken veliler de büyük bir heyecanla bahçede beklediler.  

Yaklaşık 5000 öğrencinin katıldığı sınav sonrasında Simya Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal yaptığı açıklamada “Sizi Tanıyalım Sınavı”na gösterilen bu yoğun ilgi için tüm İskenderun halkına teşekkür etti. Kentimizin böylesine donanımlı bir Koleji fazlasıyla hakkettiğini belirten Mehmet Baysal, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek olan Simya Kolejinin eğitim anlamında en iyisini arayanlar için doğru bir tercih olacağını söyledi.

Bunlara ek olarak yurt dışından ve yurt içinden birçok kaliteli eğitim uzmanını kadrosunda bulunduran Simya Kolejlerinin eğitimde İskenderun’daki büyük bir açığı kapatacağını söyledi. Bir ulusal marka haline gelen Simya Yayınlarının yazar kadrosunun da görev alacağı bu ayrıcalıklı okulun aynı zamanda sosyal anlamda çocuklarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olduğunu belirtti.

 

simya-koleji-iskenderun

Bir Yorum Yazın

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

FLAŞ! BELEN BELEDİYESİ’NE SORUŞTURMA

Belen Belediyesi’nin önceki döneminden 73 milyon lira borcu bulunduğu, bu konuda soruşturma başlatıldığı bildirildi. Hatay’ın Belen ilçesinde belediyenin önceki döneminden 73 milyon... Devamı..

Nazım Culha’ dan Paskalya Bayramı Kutlaması

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Hıristiyan vatandaşların hafta sonu kutlayacağı Paskalya Bayramını kutladı: “Hep birlikte kutlayacağımız nice Paskalyalar” Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha,... Devamı..

HBB’ den Hasta Çocuklara Moral Etkinliği

HBB ŞEHİR TİYATROSU’NDAN HASTA MİNİKLERE MORAL ETKİNLİĞİ Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katkılarıyla kurulan HBB Şehir Tiyatrosu, sahnelediği başarılı tiyatro oyunları ve düzenlediği... Devamı..

Adnan Vurucu’ dan Tekerlekli Sandalye

Belediyesi, ihtiyacı olan bir vatandaşa tekerlekli sandalye hibe etti. Ak Partili Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, AKİM ( AK İletişim Merkezi) 444... Devamı..

Hatay CHP Teşkilatı’ndan Kilis’ te

Gençlik kolları genel merkezinin görevlendirmesi ve Hatay Milletvekilimiz Birol Ertem’in desteği ile Hatay Gençlik kolları başkanı Ümit Kutlu Adana Gençlik kolları başkanı “,... Devamı..

Adnan Vurucu Yol Yapımı İçin Kolları Sıvadı

Belen Belediyesi Dar ve çökük yollar için mahalleler bir takım incelemelerde bulundu. Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Bakras Mahallesinde incelemelerde bulunarak vatandaşların... Devamı..

Murat Bardakçı’ dan Mozaik ile ilgili Şok Açıklama

Ünlü tarihçi Murat Bardakçı, Haebrtürk gazetesindeki köşesinde, mozaiğin üzerinde sanılanın aksine başka bir yazı yazdığını iddia etti. İşte Bardakçı’nın konuyla ilgili sözleri:... Devamı..

İSDER: “Herşey İskenderun İçin”

İSDER YÖNETİMİ KAHVALTIDA BULUŞTU “HER ŞEY İSKENDERUN İÇİN” Kısa adı İSDER olan İskenderun Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri kahvaltıda bir araya... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: