29 Temmuz 2015 Çarsamba
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    28,7°C
24 Şubat 16:04
Yorum Yok
634
Simya Koleji Geliyor!

Simya Koleji Geliyor!

Kentimizde eğitime yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Simya Kolejleri, 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için gerçekleştirdiği “Sizi Tanıyalım Sınavı” ile daha şimdiden fark yarattı. Yapıldığı her iki günde de büyük bir izdihamın  yaşandığı sınavda öğrenci ve velilerin yüzlerindeki heyecan dikkate değerdi. Öğrenciler, İskenderun kamuoyunda konuşulmaya başlandığı ilk günden itibaren ses getiren Simya Kolejlerine ilk adımı atmak için ter dökerken veliler de büyük bir heyecanla bahçede beklediler.  

Yaklaşık 5000 öğrencinin katıldığı sınav sonrasında Simya Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal yaptığı açıklamada “Sizi Tanıyalım Sınavı”na gösterilen bu yoğun ilgi için tüm İskenderun halkına teşekkür etti. Kentimizin böylesine donanımlı bir Koleji fazlasıyla hakkettiğini belirten Mehmet Baysal, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek olan Simya Kolejinin eğitim anlamında en iyisini arayanlar için doğru bir tercih olacağını söyledi.

Bunlara ek olarak yurt dışından ve yurt içinden birçok kaliteli eğitim uzmanını kadrosunda bulunduran Simya Kolejlerinin eğitimde İskenderun’daki büyük bir açığı kapatacağını söyledi. Bir ulusal marka haline gelen Simya Yayınlarının yazar kadrosunun da görev alacağı bu ayrıcalıklı okulun aynı zamanda sosyal anlamda çocuklarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olduğunu belirtti.

 

simya-koleji-iskenderun

Bir Yorum Yazın

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

Seyfi Dingil’den Başarılı Sporculara Tebrik

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL, BAŞARILI SPORCULARI MAKAMINDA KONUK ETTİ İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, şampiyon taekwondo sporcuları makamında kabul ederek tebrik etti. Antakya Kapalı... Devamı..

Kalp Krizi Yaşı Düşüyor!

Göğüs ağrısı ve eşdeğer yakınmaların yaşa bakılmaksızın önemsenmesi gerektiğine dikkat çeken Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Abdullah Uluçay, kalp krizi tablosundaki hastanın,... Devamı..

Primall’den Çocuklara Farklılık

PRIMEMALL İSKENDERUN ÇOCUKLARDA FARKINDALIK YARATTI Primemall İskenderun, 26 Temmuz Pazar günü gerçekleştirdiği “Canım Kardeşim” etkinliği ile minik ziyaretçilerine eğlenceli anlar yaşattı. Düzenlenen etkinlikle... Devamı..

Nazım Culha’dan Çatkapı

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, vatandaşlarla iç içe olmaya devam ediyor Culha’dan çat-kapı misafirlik Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, bir taraftan düğünlere ve cenazelere... Devamı..

Seyfi Dingil: Marka Şehir Olalım

İskenderun Belediyesi tarafından açılan geleneksel Türk El Sanatlarından olan Sedef Kakma Kursuna bayanlar yoğun ilgi gösteriyor. İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim... Devamı..

Son Dakika: Seyfi Dingil’ e Suç Duyurusu!

İskenderun’ da birbiri arkası kesilmeyen faaliyetleri ardından bu sefer İskenderun MHP Meclis Üyesi İbrahim YAVUZ; İskenderun Belediyesi Başkanı ve konu ile alakalı... Devamı..

Canlı Bomba Alarmı!

MİT, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır ve Mardin için canlı bomba uyarısında bulundu. MİT, YPG’nin yanında savaşan sol örgüt mensuplarının Türkiye’ye sızıp... Devamı..

Sonsuza Dek “EVET” Dediler

İskenderun’da tanınmış işadamı ve siyasetçi Türemiş Ailesinin yakışıklı oğullarından Önder Türemiş ile Tokuyan ailesinin biricik kızları Kübra görkemli düğün töreni ile dünya... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: