23 Kasım 2015 Pazartesi
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    21°C
24 Şubat 16:04
Yorum Yok
1023
Simya Koleji Geliyor!

Simya Koleji Geliyor!

Kentimizde eğitime yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Simya Kolejleri, 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için gerçekleştirdiği “Sizi Tanıyalım Sınavı” ile daha şimdiden fark yarattı. Yapıldığı her iki günde de büyük bir izdihamın  yaşandığı sınavda öğrenci ve velilerin yüzlerindeki heyecan dikkate değerdi. Öğrenciler, İskenderun kamuoyunda konuşulmaya başlandığı ilk günden itibaren ses getiren Simya Kolejlerine ilk adımı atmak için ter dökerken veliler de büyük bir heyecanla bahçede beklediler.  

Yaklaşık 5000 öğrencinin katıldığı sınav sonrasında Simya Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal yaptığı açıklamada “Sizi Tanıyalım Sınavı”na gösterilen bu yoğun ilgi için tüm İskenderun halkına teşekkür etti. Kentimizin böylesine donanımlı bir Koleji fazlasıyla hakkettiğini belirten Mehmet Baysal, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek olan Simya Kolejinin eğitim anlamında en iyisini arayanlar için doğru bir tercih olacağını söyledi.

Bunlara ek olarak yurt dışından ve yurt içinden birçok kaliteli eğitim uzmanını kadrosunda bulunduran Simya Kolejlerinin eğitimde İskenderun’daki büyük bir açığı kapatacağını söyledi. Bir ulusal marka haline gelen Simya Yayınlarının yazar kadrosunun da görev alacağı bu ayrıcalıklı okulun aynı zamanda sosyal anlamda çocuklarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olduğunu belirtti.

 

simya-koleji-iskenderun

Bir Yorum Yazın

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

Türkiye’nin En Büyük Uyuşturucu Baskını

İçişleri Bakanlığınca, Hatay’da düzenlenen 2 ayrı operasyonda, 10 milyon 926 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. İçişleri Bakanlığınca, Hatay’da düzenlenen 2 ayrı... Devamı..

Seçimden Sonra Ak Parti

1 Kasım seçimlerinde herkes üstüne düşen görevi yerine getirdi. Halkın kararlarına saygı duyan siyasetçilerimizin dostça sürdürdüğü seçimler bitti. Hatay’ da olduğu gibi... Devamı..

Seyfi Dingil’den Genç Hafızlara Ödül

  İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, hafız olmaya hak kazanan kız öğrencilerimizi bu anlamları günlerinde yalnız bırakmadı. İskenderun Kemal- Seher Özkan Kur’an Kursu’nda çıktıkları... Devamı..

Arsuz’da Kış Ligi Başladı

Yıllardır özlemle beklenen HALI SAHA KIŞ LİGİ nihayet başladı. Arsuz’un Gökmeydan Mahallesi’nde faaliyet gösteren Ķöylü Spor Tesisleri tarafından organize edilen turnuvaya 16 takım... Devamı..

İkem Koleji’nde Öğretmenler Günü Kutlaması

İKEM KOLEJİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASINA BAŞLADI Özel İKEM Koleji her sene geleneksel olarak düzenlenen beden eğitimi öğretmenleri ve sporla uğraşan diğer branş öğretmenleri... Devamı..

Başkan Culha Halkın Arasında

Halkın başkanı İlçe genelinde başlatılan ve tüm mahallelerle sokaklara yayılan asfalt ve parke çalışmalarını bizzat yerinde inceleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, gittiği... Devamı..

Alaca Ticaret Odası’ndan İTSO’ya Ziyaret

Çorum’un Alaca İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Günser Şirin ve yönetim kurulu üyeleri İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na nezaket ziyaretinde bulundular.... Devamı..

Kaymakamımızdan Öğretmen Günü Kutlaması

Büyük Önder Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 87’nci, bu anlamlı günün Ülkemizde öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 34’üncü... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: