28 Temmuz 2016 Perşembe
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    31,9°C
24 Şubat 16:04
Yorum Yok
1512
Simya Koleji Geliyor!

Simya Koleji Geliyor!

Kentimizde eğitime yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Simya Kolejleri, 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için gerçekleştirdiği “Sizi Tanıyalım Sınavı” ile daha şimdiden fark yarattı. Yapıldığı her iki günde de büyük bir izdihamın  yaşandığı sınavda öğrenci ve velilerin yüzlerindeki heyecan dikkate değerdi. Öğrenciler, İskenderun kamuoyunda konuşulmaya başlandığı ilk günden itibaren ses getiren Simya Kolejlerine ilk adımı atmak için ter dökerken veliler de büyük bir heyecanla bahçede beklediler.  

Yaklaşık 5000 öğrencinin katıldığı sınav sonrasında Simya Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal yaptığı açıklamada “Sizi Tanıyalım Sınavı”na gösterilen bu yoğun ilgi için tüm İskenderun halkına teşekkür etti. Kentimizin böylesine donanımlı bir Koleji fazlasıyla hakkettiğini belirten Mehmet Baysal, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek olan Simya Kolejinin eğitim anlamında en iyisini arayanlar için doğru bir tercih olacağını söyledi.

Bunlara ek olarak yurt dışından ve yurt içinden birçok kaliteli eğitim uzmanını kadrosunda bulunduran Simya Kolejlerinin eğitimde İskenderun’daki büyük bir açığı kapatacağını söyledi. Bir ulusal marka haline gelen Simya Yayınlarının yazar kadrosunun da görev alacağı bu ayrıcalıklı okulun aynı zamanda sosyal anlamda çocuklarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olduğunu belirtti.

 

simya-koleji-iskenderun

Bir Yorum Yazın

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

Culha: Demokrasi ve Cumhuriyet Payidardır

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, farklı dinlerin bir arada ellerini demokrasi şehitleri için semaya açtığı gecede net bir mesaj verdi: “Demokrasi ve Cumhuriyet bu... Devamı..

AKAD Darbe Girişimini Kınadı

AKAD; “Demokrasiye Bağlılık Alevi İnancının Gereğidir” İskenderun Alevi Kültürünü Araştırma Derneği (AKAD), 15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY terör örgütü üyesi bir grubun darbe... Devamı..

Belediye Spor Kursları Devam Ediyor

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: İSKENDERUN BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARI DEVAM EDİYOR İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okullarının... Devamı..

Belen Belediyesi’ nde İş güvenliği Semineri

Belen Belediyesinden “İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ” Belen Belediye Başkanlığı, personel bünyesinde acil durum ekipleri oluşturulmak üzere çalışmalara başladı. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ... Devamı..

Demokrasi Nöbetine Devam

İSKENDERUN’DA DEMOKRASİ NÖBETİ SÜRÜYOR İskenderun’da vatandaşlar FETÖ’nün darbe girişimine tepki göstermek için gerçekleştirdiği demokrasi nöbetini sürdürüyor. İskenderun anıt alanında toplanan vatandaşlar, darbe girişimine tepkilerini... Devamı..

Alo Hayvan Ambulansı: 444 12 06

HBB’NİN ‘SAHİPSİZ HAYVAN AMBULANSI’ YENİ TELEFON NUMARASIYLA HİZMETLERİNE DEVAM EDECEK Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin (HBB), duyarlı sosyal belediyecilik ilkeleri çerçevesinde hayvanların yaşama hakkına saygı duyan... Devamı..

İTSO’ da Mülakat

Girişimciler İTSO’da Mülakata tabi tutuldu İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda (İTSO), Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerini tamamlayan kursiyerler mülakata tabi tutuldu. İskenderun Ticaret ve Sanayi... Devamı..

HBB Parkları Dezenfekte Ediyor

HBB’ DEN OYUN GRUPLARINI BİTKİSEL ÜRÜNLERLE DEZENFEKTE EDEN UYGULAMA Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), gelecek nesillerin sağlıkla yetişmesi adına tüm imkanlarını seferber eden insan... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: