30 Mart 2015 Pazartesi
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    16,7°C
24 Şubat 16:04
Yorum Yok
110
Simya Koleji Geliyor!

Simya Koleji Geliyor!

Kentimizde eğitime yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Simya Kolejleri, 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için gerçekleştirdiği “Sizi Tanıyalım Sınavı” ile daha şimdiden fark yarattı. Yapıldığı her iki günde de büyük bir izdihamın  yaşandığı sınavda öğrenci ve velilerin yüzlerindeki heyecan dikkate değerdi. Öğrenciler, İskenderun kamuoyunda konuşulmaya başlandığı ilk günden itibaren ses getiren Simya Kolejlerine ilk adımı atmak için ter dökerken veliler de büyük bir heyecanla bahçede beklediler.  

Yaklaşık 5000 öğrencinin katıldığı sınav sonrasında Simya Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal yaptığı açıklamada “Sizi Tanıyalım Sınavı”na gösterilen bu yoğun ilgi için tüm İskenderun halkına teşekkür etti. Kentimizin böylesine donanımlı bir Koleji fazlasıyla hakkettiğini belirten Mehmet Baysal, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek olan Simya Kolejinin eğitim anlamında en iyisini arayanlar için doğru bir tercih olacağını söyledi.

Bunlara ek olarak yurt dışından ve yurt içinden birçok kaliteli eğitim uzmanını kadrosunda bulunduran Simya Kolejlerinin eğitimde İskenderun’daki büyük bir açığı kapatacağını söyledi. Bir ulusal marka haline gelen Simya Yayınlarının yazar kadrosunun da görev alacağı bu ayrıcalıklı okulun aynı zamanda sosyal anlamda çocuklarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olduğunu belirtti.

 

simya-koleji-iskenderun

Bir Yorum Yazın

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

MHP’ de Hüseyin Bağrıyanık Farkı!

MHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Bağrıyanık seçim çalışmalarına son hız devam ediyor. Milletvekilliği adaylığı kapsamında yoğun çalışmalarda bulunan Bağrıyanık tüm kurum... Devamı..

Minik Arda Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hatay’ın İskenderun ilçesinden Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Yarı Final yarışması için Isparta’ya giden öğrencilerin içinde bulunduğu Sabit Arıcıoğlu’nun kullandığı 31 KB 7487... Devamı..

Belediye İlaçlama Ekipleri Çoğaltıldı

İskenderun Belediyesi, vatandaşların rahat bir yaz dönemi geçirmesi için ilaçlama ekiplerinin sayısını arttırdı. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler sivrisinek ve haşereyle mücadelede... Devamı..

Arsuz Belediyesi’nin Larva Mücadelesi

Arsuz Belediyesi, larva ile etkin mücadele adına gerekli tüm çalışmaları büyük bir titizlikle sürdürüyor   Sineksiz bir yaza ‘merhaba’   Arsuz Belediyesi... Devamı..

Erzinliler Hatay’dan ayrılmak için imza kampanyası başlattı!

Yatırımlardan yeterince pay alamadıklarını iddia eden Hatay’ın Erzin ilçesindeki vatandaşlar, 15 km mesafedeki Osmaniye iline bağlanmak için imza kampanyası başlattı. Avukat Ökkeş... Devamı..

İskenderun’da gürültü yapan seyyar satıcıların malzemesine el konuldu

İskenderun Belediyesi zabıta ekipleri, son zamanlarda kentin çeşitli yerlerinde çevreye gürültü veren ve görüntü kirliliğine neden olan seyyar tablaları ile hurdacılık yapan... Devamı..

İskenderun Bilfen kampusu açılıyor

Eğitim dünyasının başarılı markalarından Bilfen Okulları, 2015- 2016 döneminde İskenderun Kampusu’nu açmaya hazırlanıyor Akademik başarıları, sosyal ve kültürel başarılarla desteklenen Bilfen Eğitim... Devamı..

İKEM’ den Duygulandıran Oratoryo

İskenderun’da18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü münasebetiyle yapılan kutlama programları çeşitli etkinliklerle devam etti. Özel İKEM Koleji’nin hazırladığı “Çanakkale Şehitleri Temalı”... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: