26 Nisan 2015 Pazar
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    16,5°C
24 Şubat 16:04
Yorum Yok
220
Simya Koleji Geliyor!

Simya Koleji Geliyor!

Kentimizde eğitime yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Simya Kolejleri, 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için gerçekleştirdiği “Sizi Tanıyalım Sınavı” ile daha şimdiden fark yarattı. Yapıldığı her iki günde de büyük bir izdihamın  yaşandığı sınavda öğrenci ve velilerin yüzlerindeki heyecan dikkate değerdi. Öğrenciler, İskenderun kamuoyunda konuşulmaya başlandığı ilk günden itibaren ses getiren Simya Kolejlerine ilk adımı atmak için ter dökerken veliler de büyük bir heyecanla bahçede beklediler.  

Yaklaşık 5000 öğrencinin katıldığı sınav sonrasında Simya Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal yaptığı açıklamada “Sizi Tanıyalım Sınavı”na gösterilen bu yoğun ilgi için tüm İskenderun halkına teşekkür etti. Kentimizin böylesine donanımlı bir Koleji fazlasıyla hakkettiğini belirten Mehmet Baysal, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek olan Simya Kolejinin eğitim anlamında en iyisini arayanlar için doğru bir tercih olacağını söyledi.

Bunlara ek olarak yurt dışından ve yurt içinden birçok kaliteli eğitim uzmanını kadrosunda bulunduran Simya Kolejlerinin eğitimde İskenderun’daki büyük bir açığı kapatacağını söyledi. Bir ulusal marka haline gelen Simya Yayınlarının yazar kadrosunun da görev alacağı bu ayrıcalıklı okulun aynı zamanda sosyal anlamda çocuklarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olduğunu belirtti.

 

simya-koleji-iskenderun

Bir Yorum Yazın

Son Yorumlar

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

Şefik Çirkin Yola Çıktı

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin başarılı siyasi hayatına TBMM’ de 24. Dönem Milletvekili olarak  devam ettiren Şefik Çirkin 25. Dönem için hazırlıklara... Devamı..

Gururluyuz

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun Karabük İlinde gerçekleştirmiş olduğu BİLEK GÜREŞİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’na ilk kez katılan  Limakport İskenderun Engelliler Spor Kulübü sporcumuz... Devamı..

Davetlisiniz!..

İskenderun 9 Mayıs’ta çok konuşulacak bir düğüne tanık olacak. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’ in oğlu kısmetse evlenecek. Allah mutluluklarını daim etsin.... Devamı..

Yarışçılardan Seyfi Dingil’e Plaket

İskenderunlu Offroad yarışcıları İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler.06-10 Nisan 2015 tarihleri arasında Osmaniye ilinde yapılan yarışmalarda İskenderun Belediyesinin... Devamı..

Arsuz’a Avrupa’dan Ziyaret

Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Sosyal medya bağımlılığı ve önlenmesi’ konulu Erasmus Plus Projesi kapsamında Arsuz’a gelen Avrupalı gençler, 10 gün süren... Devamı..

Adnan Vurucu 23 Nisan Etkinliğinde

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında bir dizi faaliyetlere katılan Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu özel bir otomobil firmasının... Devamı..

23 Nisan Bayramı’nda İnteract Farkı

Türkiye genelinde büyük coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İskenderun’ da da coşkuyla kutlandı. İskenderun’ da çeşitli etkinliklerle isminden... Devamı..

VALİLİK ile MKÜ’ den Ortak Panel

Suriye’den yoğun göç alan Hatay ile ilgili Hatay Valisi Ercan Topaca Türkiye’nin zaman zaman ortaya çıkan mülteci sorunu olduğunu belirterek yerel yönetimlerde... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: