13 Şubat 2016 Cumartesi
  • ISKENDERUN
    ISKENDERUN Hava Durumu
    14°C
24 Şubat 16:04
Yorum Yok
1160
Simya Koleji Geliyor!

Simya Koleji Geliyor!

Kentimizde eğitime yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Simya Kolejleri, 22-23 Şubat 2014 tarihlerinde İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için gerçekleştirdiği “Sizi Tanıyalım Sınavı” ile daha şimdiden fark yarattı. Yapıldığı her iki günde de büyük bir izdihamın  yaşandığı sınavda öğrenci ve velilerin yüzlerindeki heyecan dikkate değerdi. Öğrenciler, İskenderun kamuoyunda konuşulmaya başlandığı ilk günden itibaren ses getiren Simya Kolejlerine ilk adımı atmak için ter dökerken veliler de büyük bir heyecanla bahçede beklediler.  

Yaklaşık 5000 öğrencinin katıldığı sınav sonrasında Simya Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baysal yaptığı açıklamada “Sizi Tanıyalım Sınavı”na gösterilen bu yoğun ilgi için tüm İskenderun halkına teşekkür etti. Kentimizin böylesine donanımlı bir Koleji fazlasıyla hakkettiğini belirten Mehmet Baysal, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek olan Simya Kolejinin eğitim anlamında en iyisini arayanlar için doğru bir tercih olacağını söyledi.

Bunlara ek olarak yurt dışından ve yurt içinden birçok kaliteli eğitim uzmanını kadrosunda bulunduran Simya Kolejlerinin eğitimde İskenderun’daki büyük bir açığı kapatacağını söyledi. Bir ulusal marka haline gelen Simya Yayınlarının yazar kadrosunun da görev alacağı bu ayrıcalıklı okulun aynı zamanda sosyal anlamda çocuklarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olduğunu belirtti.

 

simya-koleji-iskenderun

Bir Yorum Yazın

Diğer “EĞİTİM ” Haberleri

Cumhurbaşkanı TBMM Ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanları tarafından Mecliste ağırlandı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Meclis Başkanlığı önünde karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören... Devamı..

TAŞ OCAKLARI TEKZİP YAYINI

İskenderun’da hava kirliliğine sebep olan ve İskenderun Amanos Dağı eteklerinde kurulan ve yakın semtlerde ikamet eden sakinler tarafından haber merkezimize yapılan şikayetlerde... Devamı..

Ali Uysal’ dan Bir Yardım Sözü Daha

İşadamı Ali Uysal Annesi Hanife Uysal’ın adına yaptırdığı 24 derslik kapasiteli Ortaokul binasının yanındaki Kurtuluş Okuluna da müjde verdi. Uysal yaptırdığı okulun... Devamı..

Zabıta Müdürü Bekir Aksoy Göz Açtırmıyor

SAĞIR VE DİLSİZ NUMARASIYLA HALKIMIZA DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPAN DİLENCİLERE İSKENDERUN ZABITASI GÖZ AÇTIRMIYOR. İskenderun Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından özellikle cami önlerinde yapılan... Devamı..

Hasan Özyiğit’ ten 14 Şubat Kutlaması

Sevgi; huzurlu ve mutlu yaşamanın temel unsuru ve kalbin anahtarıdır. Sevginin egemen olduğu toplumlar geleceğe de umutla bakacaklardır. Bu manada birbirimizi herhangi bir beklenti... Devamı..

HBB Bozuk Yol Bırakmayacak

HBB EKİPLERİ HATAY GENELİNDE BOZUK YOL BIRAKMAMAYA KARARLI Yol yapım, bakım ve onarım seferberliği kapsamında il genelinde etkin çalışmalar yapan Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB)... Devamı..

İskenderun’ da Çöp Kutu Rezaleti

Iskenderun sokak ve caddelerdeki çöp konteynırların yuvalarına değil gelişi güzel kaldırım kenarlarına bırakılması halkı ve sürücüleri usandırıyor. Bir çok ara mahallelerde ve... Devamı..

Kuyumcular Cumartesi Tam Gün Açık

Uğur Fırat: Cumartesi Kuyumcular 19:00′ a Kadar Açık Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla 13 Şubat... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: