06 Aralık 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Ekim 15:56
1 Yorum
2508
Sivaslıoğlu: Kısırlık Sorunu Çözülüyor!

Sivaslıoğlu: Kısırlık Sorunu Çözülüyor!

 Antakya’da Kısırlık ve Tüp Bebek Semineri Gerçekleştirildi
   İskenderun Devlet Hastanesi başarılı doktorlarından Uz. Dr. Burak Sivaslıoğlu, tüp bebek ve kısırlık seminerini geniş bir katılımla düzenledi. Açılış konuşmasını yapan Hatay Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Akın; kısırlık probleminin günden güne arttığını, insanların çocuk sahibi olma yolunda daha çok yardıma ihtiyaç duyduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti. “ Benim gibi üroloji uzmanı olan meslektaşım Dr.Burak Sivaslıoğlu’ nun halkımızı bilgilendirici toplantılar düzenlemesi Hatay Kamu Hastaneler Birliği yöneticileri olarak bizleri oldukça memnun ediyor. Hatay’da bir tüp bebek merkezinin olmaması, kısırlık problemi olan hastalarda işleri zorlaştırıyor. Takiplerde zorluklar olmakla beraber birçok hasta Hatay dışına gitmek zorundakalıyor. Yöremizde kısırlık problemi olan ailelerin yardımcı üreme teknikleri ve uygulamaları konusunda detaylı bilgi alabileceği veya takibinin yapılabileceği bir merkez bulunmuyor. Devlet hastanemiz bünyesinde bir infertilite merkezinin bulunmasını önemsiyoruz. Tüp bebek ve uygulamaları konusunda uzun yıllar çalışmış deneyimli bir doktorumuzun olması böyle bir merkezin oluşumunu kolaylaştırmıştır. Dr.Burak Sivaslıoğlu ve İskenderun Devlet Hastanesi yönetiminin katkılarıyla kurulan İnfertilite merkezinin çalışma ve projelerini destekliyoruz”.ortafot
Semineri sunan Dr. Burak Sivaslıoğlu toplantı sonunda katılımcıların sorularını büyük bir titizlikle cevapladı. Kısırlık ve tüp bebek uygulamaları konusunda yanlış bilinen birçok konuya değinerek halkımızın kafasındaki sorulara açıklık getirdi. Seminer sonrası sorularımızı yanıtlayan Dr. Sivaslıoğlu sözlerine şöyle devam etti.“ Geçen yıl temmuz ayında oluşturduğumuz infertilite merkezi ile vatandaşlarımıza çocuk sahibi olunması konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hastalarımızı bilgilendiriyor, tedavi ve takiplerini gerçekleştiriyoruz. Ücretsiz olarak aşılama hizmeti sunuyoruz. Şu ana kadar 300’ e yakın gebelik sonucumuz olmuş ve artık bebeklerimiz aramıza katılmaya başlamıştır. Bu bizi oldukça memnun etmekle beraber,tüpbebek ünitesi kurma yolunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha önce İskenderun, Dörtyol, Kırıkkan’ da düzenlediğimiz bilgilendirme toplantılarını 24 Ekimde Antakya’ da da gerçekleştirdik.Başarılı ve faydalı bir toplantı gerçekleştirdiğimiz kanaatindeyim. Toplantıların, halkımızı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek açısından önemli olduğunu düşünüyorum ve bundan sonraki süreçte yine tekrarlayacağımızı sizin aracılığınızla duyuruyorum.” dedi.

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • nigar salar
    14 Mart 2014 12:43

    ben nigar salar sevgili burak hocam 4 ay tedavi gördük esimle veönce rabbimin sonra sizin sayenizde su an hamileyim size minnettarız hocam su an ankaraday mıssınız dört gözle yolunuzu gözlüyoruz size tesekkür edebilmek için bizi sevindirdiniz ve bir çok aileyide sevindireceğinizden eminiz iyiki varsınız hocam allah sizden razı olsun…

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: