22 Eylül 2020 Salı
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Ekim 15:56
1 Yorum
2396
Sivaslıoğlu: Kısırlık Sorunu Çözülüyor!

Sivaslıoğlu: Kısırlık Sorunu Çözülüyor!

 Antakya’da Kısırlık ve Tüp Bebek Semineri Gerçekleştirildi
   İskenderun Devlet Hastanesi başarılı doktorlarından Uz. Dr. Burak Sivaslıoğlu, tüp bebek ve kısırlık seminerini geniş bir katılımla düzenledi. Açılış konuşmasını yapan Hatay Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Akın; kısırlık probleminin günden güne arttığını, insanların çocuk sahibi olma yolunda daha çok yardıma ihtiyaç duyduklarını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti. “ Benim gibi üroloji uzmanı olan meslektaşım Dr.Burak Sivaslıoğlu’ nun halkımızı bilgilendirici toplantılar düzenlemesi Hatay Kamu Hastaneler Birliği yöneticileri olarak bizleri oldukça memnun ediyor. Hatay’da bir tüp bebek merkezinin olmaması, kısırlık problemi olan hastalarda işleri zorlaştırıyor. Takiplerde zorluklar olmakla beraber birçok hasta Hatay dışına gitmek zorundakalıyor. Yöremizde kısırlık problemi olan ailelerin yardımcı üreme teknikleri ve uygulamaları konusunda detaylı bilgi alabileceği veya takibinin yapılabileceği bir merkez bulunmuyor. Devlet hastanemiz bünyesinde bir infertilite merkezinin bulunmasını önemsiyoruz. Tüp bebek ve uygulamaları konusunda uzun yıllar çalışmış deneyimli bir doktorumuzun olması böyle bir merkezin oluşumunu kolaylaştırmıştır. Dr.Burak Sivaslıoğlu ve İskenderun Devlet Hastanesi yönetiminin katkılarıyla kurulan İnfertilite merkezinin çalışma ve projelerini destekliyoruz”.ortafot
Semineri sunan Dr. Burak Sivaslıoğlu toplantı sonunda katılımcıların sorularını büyük bir titizlikle cevapladı. Kısırlık ve tüp bebek uygulamaları konusunda yanlış bilinen birçok konuya değinerek halkımızın kafasındaki sorulara açıklık getirdi. Seminer sonrası sorularımızı yanıtlayan Dr. Sivaslıoğlu sözlerine şöyle devam etti.“ Geçen yıl temmuz ayında oluşturduğumuz infertilite merkezi ile vatandaşlarımıza çocuk sahibi olunması konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hastalarımızı bilgilendiriyor, tedavi ve takiplerini gerçekleştiriyoruz. Ücretsiz olarak aşılama hizmeti sunuyoruz. Şu ana kadar 300’ e yakın gebelik sonucumuz olmuş ve artık bebeklerimiz aramıza katılmaya başlamıştır. Bu bizi oldukça memnun etmekle beraber,tüpbebek ünitesi kurma yolunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha önce İskenderun, Dörtyol, Kırıkkan’ da düzenlediğimiz bilgilendirme toplantılarını 24 Ekimde Antakya’ da da gerçekleştirdik.Başarılı ve faydalı bir toplantı gerçekleştirdiğimiz kanaatindeyim. Toplantıların, halkımızı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek açısından önemli olduğunu düşünüyorum ve bundan sonraki süreçte yine tekrarlayacağımızı sizin aracılığınızla duyuruyorum.” dedi.

 

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • nigar salar
    14 Mart 2014 12:43

    ben nigar salar sevgili burak hocam 4 ay tedavi gördük esimle veönce rabbimin sonra sizin sayenizde su an hamileyim size minnettarız hocam su an ankaraday mıssınız dört gözle yolunuzu gözlüyoruz size tesekkür edebilmek için bizi sevindirdiniz ve bir çok aileyide sevindireceğinizden eminiz iyiki varsınız hocam allah sizden razı olsun…

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: