27 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
25 Ekim 15:41
Yorum Yok
2114
“Solo Türk” Hatay’a Geliyor!

“Solo Türk” Hatay’a Geliyor!

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Solo Türk gösteri ekibi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Hatay’da uçuş yapacak.

 

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, gösteri ekibini kabulünde yaptığı konuşmada, Solo Türk ekibinin, bayram coşkusunu, milli gururunu artıracağını belirterek, 29 Ekim Salı saat 12.00’de eski Tabakhane karşısındaki alana tüm vatandaşları davet ettiğini söyledi. Solo Türk’ün, Türk Hava Kuvvetleri’nin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye gösteri şeklinde sunan tek F-16 gösteri ekibi olduğunu vurgulayan Lekesiz, ekibin 2 pilot, 2 basın halkla ilişkiler, 9 uçak bakım personeli 13 kişiden oluştuğunu kaydetti. Pilotların, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gönüllü, tecrübeli ve yüksek eğitim seviyesine sahip olanlar arasından detaylı çalışma sonucu seçildiğini belirten Lekesiz, şöyle konuştu: “Cumhuriyetimizin 90. yıl dönümünü kutlayacağız. Cumhuriyetimizin iktisap ettiği bu kıdemde, irdak ettiği bu yaşta, ekonomide, eğitimde, sanatta, altyapıda, siyasette, sporda birçok alanda dünya ülkeleri arasında her geçen gün daha ilerleyen bir yer aldığını görmek, her Türk vatandaşını gururlandırıyor, keyiflendiriyor. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de cumhuriyetin 90. yıl dönümünü değişik etkinliklerle kutlayacağız. Türk Hava Kuvvetleri’nin gözdesi, yıldızı, Solo Türk’ün gösterisini izleyince öyle inanıyorum ki bayram coşkumuz, gururumuz çok daha katlanacak, katmerleşecek.”

solo-turk-hatay

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: