Son Dakika: İşte O Adaylar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde AK Parti’den 14 büyükşehir ve 26 il belediye başkan adayını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları şu şekilde; 

Sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Kuruluşundan bugüne, sandık kurulu üyeliğinden genel başkanlığa kadar her kademede belde, il teşkilatlarımızda hizmeti geçmiş arkadaşlarımızın tamamını yadediyorum. Belediye başkanlarımıza, belediye meclis ve il genel meclis üyelerimize, sandık müşahidlerimize gönülden teşekkür ediyorum.

Gerek 24 Haziran seçimlerinde Meclis’te görev alan, gerekse önümüzdeki yılın Mart ayındaki seçimlerinde vazife üstlenecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.

‘BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Sözlerimin hemen başında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye cumhur ittifakına olan bağlılığını bugün bir kez daha beyan ettiği için bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz de AK Parti olarak ülkemizin ve milletimizin beka mücadelesinin en önemli dayanak noktalarından biri olarak gördüğümüz cumhur ittifakına bağlılığımızı buradan tekrar beyan ediyoruz. Sayın Bahçeli’ye önümüzdeki seçimlerde, İstanbul, Ankara ve İzmir’de aday çıkarmayarak AK Parti’yi destekleme kararı için de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.

Türkiye, cumhur ittifakından aldığı güç ile çok daha zorlu ve büyük mücadelelerden başarıyla çıkacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile hedeflerine ulaşma gücü artan Türkiye inşallah 2023’e bu heyecanla ulaşacaktır. Özellikle 31 Mart seçimlerinin gerçekten cumhur ittifakı karşısında yer alarak, sayın Bahçeli’nin ifadesiyle zillet ittifakı karşısında yükümüzün ne kadar ağır olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

‘MİLLETİM ONLARI, NASIL ÇUKURLARA GÖMDÜYSE, ŞİMDİ DE SANDIĞA GÖMECEĞİZ’

Zira bu malum ittifakın içerisinde vatanseverliğe karşı, milliyetperverliğe karşı ne ararsanız var. Hele hele terör örgütünün içinde olduğu içinde olduğu böyle bir ittifaktan milli ittifak çıkar mı? Terör örgütünün destek verdiği oluşumun içinden vatanseverlik çıkar mı? İşte bugün bazı medya yayınlarında da gördüğünüz gibi çocukları dağlara kaçırıp Kandil’de onlara neler uygulandığını görüyoruz.

Şu anda ana muhalefet partisi bu tür bir oluşumla Kandil’den aldıkları icazetle bir araya gelen böyle bir ittifakı inanıyorum ki 31 Mart’ta benim milletim o teröristleri nasıl çukurlara gömdüyse ve şimdi de sandığa gömecek.

’31 MART GECESİ BİZLER İÇİN ÇOK ANLAMLI OLACAK’

Gece gündüz demeden çalışacağız. Ana kademe, kadın kollarımız, gençler; kapı kapı dolaşarak çok koşacağız. İnşallah 31 Mart gecesi bizler için çok anlamlı olacak, çok farklı olacak.

Birileri için ittifaklar seçimle, sandıkla sınırlı olabilir. Buradan bir kez daha sayın Bahçeli’ye ve MHP’ye gönül vermiş kardeşlerimize bu kutlu yürüyüşe vermiş olduğu destek için teşekkürlerimi, şükranlarımı ifade ediyorum.

Bugün AK Parti adaylarından 40 büyükşehir veya il merkezimizdeki isimleri açıklamak üzere bir aradayız. Bu isimleri sizlerle paylaşmadan önce önümüzdeki seçimlerde milletimize nasıl bir mahalli idareler yönetimi vizyonu sunacağımıza dair kısa bir bilgi vermek istiyorum. Seçim manifestomuzu inşallah önümüzdeki ay adaylarımızın tamamını ilan ettikten sonra milletimizin takdirine sunacağız. Burada sadece bir çerçeve çizmekle yetineceğim.

‘BİZ MİLLETİMİZİN GÖNLÜNE GİRMENİN PEŞİNDE OLDUK’ 

Şimdi yeni bir seçime giriyoruz. 31 Mart 2019 için asıl sloganımız belli ama bunu seçim manifestomuz ile birlikte açıklayacağız. Yeni dönemin en önemli özelliği hizmet belediyeciliğini, gönül belediyeciliği ile daha üst noktaya taşıyacak olmamızdır.

Biz göreve geldiğimiz andan itibaren hem hükümette, hem mahalli idarelerde bu asırlık ihmalleri gidermenin mücadelesini verdik. Bir taraftan şehirlerimizin sorunlarını tek tek çözerken, diğer taraftan da belediyeciliğe yepyeni bir bakış açısı kazandırdık. Formülümüz gayet basit. Biz milletimizin aklını çelmenin değil, gönlüne girmenin peşinde olduk. Biz her şeyden önce kalpleri fethetmenin mücadelesini yürüttük. Seçimler sandıkta değil gönüllerde kazanılır veya kaybedilir.

İŞTE AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

1. Adıyaman  Beyin Cerrahı Doktor Süleyman Kılınç
2. Amasya  Cafer Özdemir   (Mevcut Başkan)
3. Antalya Menderes Türel (Mevcut Başkan)
4. Ardahan Yunus Baydar
5. Artvin  Mehmet Kocatepe (Mevcut Başkan)
6. Bartın Yusuf Ziya Aldatmaz
7. Batman  Murat Güneştekin
8. Bayburt  Fatih Yumak
9. Bitlis Nasrullah Tanğlay
10. Bolu Fatih Metin
11. Burdur Deniz Kurt
12. Bursa Alinur Aktaş (Mevcut Başkan)
13. Denizli  Osman Zolan (Mevcut Başkan)
14. Diyarbakır  Cumali Atilla  (Mevcut Kayyum)
15. Düzce Faruk Özlü
16. Elazığ Şahin Şerefoğulları
17. Erzurum Mehmet Sekmen (Mevcut Başkan)
18. Gaziantep Fatma Şahin (Mevcut Başkan) 
19. Giresun Aytekin Şenlikoğlu 
20. Gümüşhane Ercan Çimen (Mevcut Başkan)
21. Hakkari Cüneyt Epcim
22. Kahramanmaraş Hayrettin Güngör
23. Karabük Burhanettin Uysal
24. Kastamonu  Tahsin Babaş (Mevcut Başkan)
25. Kayseri Memduh Büyükkılıç
26. Kırıkkale Mehmet Saygılı (Mevcut Başkan)
27. Kırklareli Burak Süzülmüş
28. Kilis    Mehmet Abdi Bulut
29. Kocaeli  Tahir Büyükakın
30. Malatya  Selahattin Gürkan
31 Nevşehir  Rasim Arı
32. Niğde Emrah Özdemir
33. Ordu Hilmi Güler
34. Rize Rahmi Metin
35. Samsun Mustafa Demir
36. Sinop    Ali Çöpçü
37. Şanlıurfa Zeynel Abidin Beyazgül
38. Şırnak Mehmet Yarka
39. Tekirdağ Mestan Özcan
40. Yalova Yusuf Ziya Öztabak

Kaynak: Tgrt