27 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
26 Ekim 00:59
Yorum Yok
538
SOYDAN: 5 YILDIR ŞENER İLE GÖRÜŞMÜYORUM.

SOYDAN: 5 YILDIR ŞENER İLE GÖRÜŞMÜYORUM.

Bir yerel gazetede 23.10.2013 tarihinde sanki kendilerine demeç vermişim gibi, halkı aldatmaya kafaları karıştırmaya çalışılarak masabaşı bir haber hazırlanmıştır. Dolayısıyla hayal mahsülü ve yalandır. Gerçeklerle alakası yoktur. Haber öylesine kurgudur ki açıklama yapma zorunluluğu meydana gelmiştir. Sanki Ak Parti sevdalısı Ak Parti savunucusu bir yayın anlayışı çizgisi varmış gibi bu gazetede Mehmet Soydan’ın aday olmasının Ak Parti için ne kadar yanlış olduğu Ak Partililere ve kamuoyuna anlatılmaya çalışılmıştır!

Bu haberde özellikle sayın Abdullatif Şener ismiyle beni karalamaya ve siyaseten önümü kesmeye yönelik büyük bir çaba herhalde kimsenin gözünden kaçmamıştır. Bir diğeri de aday adaylığım ile ilgili çarpıtmadır. Maalesef böyle gazeteciler ve bu anlayışta siyasetçiler de var. Hem de oluşturulan haberin her iki yönü de maalesef İskenderun gazeteciler cemiyetinde onlarca gazeticinin önünde gerçekleştiği halde bu çarpıtmalar yapılabilmiştir.

2008 Ağustosun’da İskenderun gazeteciler cemiyetinde yaptığım ziyarette, sayın Abdullatif Şener’le ilgili bana sorulan soruya verdiğim cevap ortadadır. Sayın Şener’in Ak Parti’den ayrıldğını kendilerine saygım olduğunu ancak benim Ak Partili olduğumu ifade etmiştim. Yani kendileriyle katıldığım konferans ve toplantılarda halen Ak Parti MKYK üyesiydi. Sayın Şener’le Ağustos 2008 densonra herhangi bir görüşmem de olmamıştır.

Oysa bilindiği gibi Sayın Şener partisini 2009 ortalarında kurmuştur. Dolayısıyla Türkiye Partisi’ni kurma çalışmaları sırasında birlikte olmam hayal mahsülü ve yalandır. Yine 2013 Ağustos ayında İskenderun gazeteciler cemiyetinde aday adayı olduğumu açıklamadım. Başka bir yerde de böyle bir açıklamam olmadı. Kullandığım ifade aynen şöyledir. Halkın, teşkilatlarımızın, milletvekillerimizin ve Adalet bakanımızın ayrıca genel merkezimizin ortak anlayışı olarak böyle bir görev verilmesi halinde görev alabileceğimi ifade ettim. Milletvekilliğim sonrasında mümkün olduğu kadar az konuştum. Siyasi ve insani toplantılara katıldım. Kendimi anlatmaya da çalışmadım. Çünkü ben görev yapmıştım. Hakkın ve halkın takdirine bırakmıştım. Amacım adam olabilmek ve gökkubbede hoş bir sada bırakmaktı. Bir yerlere gelebilmeyi Rabbim bana nasip etti. En önemlisi de bir yerlere gelmek kadar oralardan iyi sözlerle, hatta bu dünyadan güzel sözlerle ayrılabilmek önemli benim için. Hepsi bu kadar. Ayrıca Hatay halkına ve bilhassa İskenderunlulara minnettarım. Çünkü sadece Ak Partililerden değil, her düşünceden insanlardan saygı ve sevgi gördüm. Bu bana yeter.

Son olarak ifade etmeliyim ki, İskenderun belediye başkan adayı olmam halinde belli kesimlerin rahatsızlığını anlıyorum. Unutulmamalıdır ki Soydan’a bir görev verilmesi halinde sonuna kadar mücadelecidir ve kararlıdır. Bu tür saldırılarda bulunanlar ancak avuçlarını yalarlar ve netice alamazlar.

Soydan 22. Dönem Hatay Milletvekili

soydanak

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: