18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
4 Ekim 02:11
Yorum Yok
503

Su Tesisi %80 Tamam

İskenderun Belediyesi nam ve hesabına Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilip ihale edilen Aslantaş Barajı suyu arıtma tesisi, ihale sözleşmesine göre 12.12.2012 tarihinde tamamlanması gerekiyordu. Ancak tesis zamanında yetiştirilememiştir. Organize Sanayi Bölgesindeki arıtma tesisiyle ilgili çalışmalar devam etmektedir.

 Yüzde 80’i tamamlanmış olan arıtma tesisi, en kısa sürede bitirilerek, işletmeye alınacaktır.

 Belediyemiz tarafından yapılan yeni içmesuyu şebekemizin yüzde 90’ı tamamlanmıştır.

 Yeni şebekeyle, su kayıp ve kaçakları giderilirken, su kendi basıncıyla su motorlarına ihtiyaç kalmadan üst katlara kadar çıkabilmektedir.

 Yeni şebekemiz sayesinde insan sağlığı açısından önemli olan, yer altı kirli suların içmesuyuna karışması da önlenmiştir.

 Yer altı kuyularından temin edilerek yeni şebekeyle halkımıza dağıtılan sular, Hıfzıssıhha Enstitüsü ve İl Sağlık Müdürlüğü laboratuarlarında yapılan analizlerle sürekli kontrol edilmekte olup, insani kullanım amaçlarına uygun vasıflardadır.

 Arıtma tesisinin işletmeye alınmasıyla arıtma tesisinde işlem gören Aslantaş suyu, sağlıklı, kaliteli içmesuyu şebeke borularıyla halkımıza ulaştırılacak ve musluktan sürekli akan, temiz ve sağlıklı su içilebilecektir.

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: