05 Aralık 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Temmuz 23:58
Yorum Yok
939
Süreci Kabul Etmeyenlere…

Süreci Kabul Etmeyenlere…

PKK, yapısal kimlik olarak her zaman gücünü eylemlere dayamıştır.

Kanlı eylemlerine cevap ve muhatap bulma çabası senelerce sürdü.

Buna dayatmalar eklendi. IMF – AB – ABD üçlüsü 3 maymunu sahneledi.

Türkiye her zaman bir malzeme içine çekilerek, sonucunu bilmediği yollarda yürütüldü.

Bir gün Anayasa kitabı fırlatıldı. Bir gün Tank gezdirildi. Bir gün helikopter düştü, bir genel başkan vefat etti. Türkiye nereye çekilirse oraya gidiyordu. IMF’ın emir komutasında olduğumuz günleri unutmayalım. Avrupa birliği uyum yasaları adı altında, emirlerin verildiği zamanlar vardı.

 

Dış istihbarat örgütleri, dama taşı gibi oynamaya devam ediyordu. PKK’ın elindeki silahların ABD menşeine sahip olması, İRAN ajanlarının strateji toplantıları yapması ve SURİYE’nin kampları tekrar açılmasını sizlerde iyi bilirsiniz. Zaman ilerledikçe, kimsenin aklına gelmeyenler başına geldi. Doğu topraklarına bir kere gitmeyen kişilerin, terör uzmanı kesilerek, süreci baltalamak istemesi anormal gelmiyor bana. Bu günleri hiç yaşamamış olsalar keşke. Onlarda okyanus ötesinden baksalar, acaba nasıl gözüküyor Türkiye.

 

Ülke o kadar süt limandı ki, daha kadrolaşmadan hükümetler değişiyordu. PKK’ ile mücadele için zaman mı kalıyordu. Asker halleder çabası ile uyur giderdik.

MİT VE ÇATIRDAMALAR

 

Tabuları kıran, düzenleri alt üst eden, kısacası planları mahveden bir isim ‘Hakan Fidan’. Her telden yorumlar, nameler duyabilirsiniz. Yok, İsrail sevmiyormuş, onların bilgi açığını biliyormuş, gibi safsatalarda işin mezesi. Bu isim MİT içerisindeki yapılanmaya neşter attı. Kurumu ikiye böldü, (dış ve iç istihbarat),personel sorununu çözmeye başladı ve en büyük atılımı istihbaratı tek havuzda topladı. Son bir yılda, okuduğum haberlerin içinde şu cümleyi çok gördüm ‘MİT uyarmıştı’ demek ki böyle bir kurumumuz varmış.

Bir zamanlar NATO’nun çok sevdiği, istihbarat kurumumuzu farklı günlerde de tanıdık. Soruşturma kapsamında, aranma kararı çıkan bir Müsteşar tarihe girdi. PKK yetkileri ile görüşmesi mi sorundu? O iddianameyi hazırlayan savcı, bugüne kadar PKK ile görüşme yapan gazetecileri, iş adamlarını ve siyasi kimlikleri sanırım aklına getirmemiş. Ne günlere kalmıştık, bu işleri yapacak kurumun başındaki isim, yargılatılmak istendi. Fitili ateşleyen İstanbul İstihbarat Daire başkanı, bir zamanlar kimin müridiydi?

SÜRECİ BİTİRMEK İSTEYENLER İŞ ARAMAYA BAŞLASIN

PKK ile görüşmeler çok şükür bir yol tutmaya başladı, kazasız belasız bugünlere geldik. Sürece dışarıdan bakıp, her gün TV programlarında uzman yorumculuk yapan kişiler, bu aralar dertli, konuşacak konu bulamıyor. Aykut Kocamanın başarısızlıkları ile idare ediyorlar. Eskiden Doğu illerimizde görev yapan komutanların, yazacağı kitapların yenisi artık çok zor çıkar. PKK ile dirsek temasında olup, Türkiye üzerinden kendilerine pazarlayanlar, artık emekli olup evlerinde çekirdek çitlesin, Saba Tümer’i izlesinler. Senelerce konuştuklarınızı bir araya getirip belgesel yapmalarını isterim, Ulusal Kanal bunun önderi olur. Tamamlan belgeseli, yandaş gazeteler kupon ile vatandaşa lütfen sunsun. Ellerinde hiçbir somut dayanak olmadan, sadece vatandaşın sinirini bozmak için konuşanların dertli günleri çoğalıyor. Susmaya devam edeceksiniz.

 

BDP AÇILIMLAR YAPIYOR

 

Son birkaç günde, BDP’de olağan dışı gelişmeler yaşandı, kongrelerde Türk bayrakları asıldı. ‘Türkiye bölünmez’ ‘Biz tek ülkeyiz, barış kazanacak’ mesajları veriliyor. Bir yıl önceye kadar, PKK’nın basın danışmanı gibi konuşan BDP vekilleri, bu aralar UNİCEF Türkiye temsilcisi kesildi. Her gün savaş tam tamı çalarak, ülke elden gitti diye davul çalıp gezenler, halen bunların nasıl olduğunu anlamaya çalışıyor. Bu aralar başları kalabalık, ırkçılık sorunu çözdükten sonra, Çin’den gelen hediyeler dağıtılacaklar. Arta kalan vakitteler inde, bir durum değerlendirmesi yaparlar.

 

BURAK ÖZBİLGER

https://twitter.com/bozbilger – burak@habertürkiye.net

 

Bir Yorum Yazın

Burak Özbilger

  • Yazar Email: burak@iskenderunpost.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: