18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Temmuz 23:58
Yorum Yok
821
Süreci Kabul Etmeyenlere…

Süreci Kabul Etmeyenlere…

PKK, yapısal kimlik olarak her zaman gücünü eylemlere dayamıştır.

Kanlı eylemlerine cevap ve muhatap bulma çabası senelerce sürdü.

Buna dayatmalar eklendi. IMF – AB – ABD üçlüsü 3 maymunu sahneledi.

Türkiye her zaman bir malzeme içine çekilerek, sonucunu bilmediği yollarda yürütüldü.

Bir gün Anayasa kitabı fırlatıldı. Bir gün Tank gezdirildi. Bir gün helikopter düştü, bir genel başkan vefat etti. Türkiye nereye çekilirse oraya gidiyordu. IMF’ın emir komutasında olduğumuz günleri unutmayalım. Avrupa birliği uyum yasaları adı altında, emirlerin verildiği zamanlar vardı.

 

Dış istihbarat örgütleri, dama taşı gibi oynamaya devam ediyordu. PKK’ın elindeki silahların ABD menşeine sahip olması, İRAN ajanlarının strateji toplantıları yapması ve SURİYE’nin kampları tekrar açılmasını sizlerde iyi bilirsiniz. Zaman ilerledikçe, kimsenin aklına gelmeyenler başına geldi. Doğu topraklarına bir kere gitmeyen kişilerin, terör uzmanı kesilerek, süreci baltalamak istemesi anormal gelmiyor bana. Bu günleri hiç yaşamamış olsalar keşke. Onlarda okyanus ötesinden baksalar, acaba nasıl gözüküyor Türkiye.

 

Ülke o kadar süt limandı ki, daha kadrolaşmadan hükümetler değişiyordu. PKK’ ile mücadele için zaman mı kalıyordu. Asker halleder çabası ile uyur giderdik.

MİT VE ÇATIRDAMALAR

 

Tabuları kıran, düzenleri alt üst eden, kısacası planları mahveden bir isim ‘Hakan Fidan’. Her telden yorumlar, nameler duyabilirsiniz. Yok, İsrail sevmiyormuş, onların bilgi açığını biliyormuş, gibi safsatalarda işin mezesi. Bu isim MİT içerisindeki yapılanmaya neşter attı. Kurumu ikiye böldü, (dış ve iç istihbarat),personel sorununu çözmeye başladı ve en büyük atılımı istihbaratı tek havuzda topladı. Son bir yılda, okuduğum haberlerin içinde şu cümleyi çok gördüm ‘MİT uyarmıştı’ demek ki böyle bir kurumumuz varmış.

Bir zamanlar NATO’nun çok sevdiği, istihbarat kurumumuzu farklı günlerde de tanıdık. Soruşturma kapsamında, aranma kararı çıkan bir Müsteşar tarihe girdi. PKK yetkileri ile görüşmesi mi sorundu? O iddianameyi hazırlayan savcı, bugüne kadar PKK ile görüşme yapan gazetecileri, iş adamlarını ve siyasi kimlikleri sanırım aklına getirmemiş. Ne günlere kalmıştık, bu işleri yapacak kurumun başındaki isim, yargılatılmak istendi. Fitili ateşleyen İstanbul İstihbarat Daire başkanı, bir zamanlar kimin müridiydi?

SÜRECİ BİTİRMEK İSTEYENLER İŞ ARAMAYA BAŞLASIN

PKK ile görüşmeler çok şükür bir yol tutmaya başladı, kazasız belasız bugünlere geldik. Sürece dışarıdan bakıp, her gün TV programlarında uzman yorumculuk yapan kişiler, bu aralar dertli, konuşacak konu bulamıyor. Aykut Kocamanın başarısızlıkları ile idare ediyorlar. Eskiden Doğu illerimizde görev yapan komutanların, yazacağı kitapların yenisi artık çok zor çıkar. PKK ile dirsek temasında olup, Türkiye üzerinden kendilerine pazarlayanlar, artık emekli olup evlerinde çekirdek çitlesin, Saba Tümer’i izlesinler. Senelerce konuştuklarınızı bir araya getirip belgesel yapmalarını isterim, Ulusal Kanal bunun önderi olur. Tamamlan belgeseli, yandaş gazeteler kupon ile vatandaşa lütfen sunsun. Ellerinde hiçbir somut dayanak olmadan, sadece vatandaşın sinirini bozmak için konuşanların dertli günleri çoğalıyor. Susmaya devam edeceksiniz.

 

BDP AÇILIMLAR YAPIYOR

 

Son birkaç günde, BDP’de olağan dışı gelişmeler yaşandı, kongrelerde Türk bayrakları asıldı. ‘Türkiye bölünmez’ ‘Biz tek ülkeyiz, barış kazanacak’ mesajları veriliyor. Bir yıl önceye kadar, PKK’nın basın danışmanı gibi konuşan BDP vekilleri, bu aralar UNİCEF Türkiye temsilcisi kesildi. Her gün savaş tam tamı çalarak, ülke elden gitti diye davul çalıp gezenler, halen bunların nasıl olduğunu anlamaya çalışıyor. Bu aralar başları kalabalık, ırkçılık sorunu çözdükten sonra, Çin’den gelen hediyeler dağıtılacaklar. Arta kalan vakitteler inde, bir durum değerlendirmesi yaparlar.

 

BURAK ÖZBİLGER

https://twitter.com/bozbilger – burak@habertürkiye.net

 

Bir Yorum Yazın

Burak Özbilger

  • Yazar Email: burak@iskenderunpost.com

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: