14 Ağustos 2018 Salı
    Hava durumu güncelleniyor...
10 Mayıs 15:39
Yorum Yok
283
Suriyeliler Ülkelerine Dönüyor

Suriyeliler Ülkelerine Dönüyor

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan bazı  Suriyeli aileler, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları ile terör örgütleri  YPG/PKK-DEAŞ’tan temizlenen bölgelere dönüyor.
Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 70 Suriyeli, Gönüllü Geri Dönüş  Programı kapsamında, Öncüpınar Konaklama Tesisleri Göç İdaresi Müdürlüğü  bürosundaki işlemlerin ardından minibüslerle ülkelerine gönderildi.
Suriye uyruklu Ayşe Hayyani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör  örgütlerinin saldırısı sonucu yaklaşık 4 yıl önce ailesiyle Türkiye’ye geldiğini  söyledi.
Türk devleti ve halkından çok memnun olduğunu ancak insanın kendi  ülkesi gibisi olmadığını anlatan Hayyani, “Türk askeri sayesinde yaşadığımız  yerlerdeki terör temizlendi. Bu nedenle artık evime dönmek istiyorum.” diye  konuştu.
5 yaşındaki Suzan Hamo da dedesi, ninesi ve kardeşlerini görmeye  gittiği için çok mutlu olduğunu söyledi.
Zeliha Abbas da yaklaşık 7 yıl önce eşini ve çocuklarından bazılarını  Suriye’de bırakarak Türkiye’ye geldiğini ancak şimdi geldiği yerlerin güvenli  olduğunu belirterek geri dönmeye karar verdiğini dile getirdi.
Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan 1 Ocak 2015’ten bu yana program  kapsamında, yaklaşık 60 bin Suriyeli ülkesine döndü.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Plaj Futbol’ da Arsuz Belediyesi Şampiyon

TFF PLAJ FUTBOLU ARSUZ ETABINDA ŞAMPİYON “ARSUZ BELEDİYESİ” Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Belediyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu işbirliği ile bu... Devamı..

İskenderunlu Şehidin Sene-i Devriyesine Katılım Gerçekleşti

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL, ŞEHİT FERHAT GEDİK’İN ŞAHADETİNİN SENE-İ DEVRİYESİ NEDENİ İLE OKUTULAN MEVLİD-İ ŞERİFE KATILDI İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,Trabzon’un Maçka ilçesinde... Devamı..

İskenderunspor Topbaşı Yaptı

Bu yıl Bölgesel Amatör Lig’ de mücadele edecek olan İskenderun’ un turuncu mavili ekibi sezon hazırlıklarına başladı. “SAHADA SAVAŞACAK TAKIM KURUYORUZ” Nevşehir... Devamı..

Kimyeci’ den Önemli Tespitler

BAŞKAN KİMYECİ, HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS TOPLANTISIND ÖNEMLİ TESPİT VE DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU; Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı... Devamı..

İskenderun Belediyesi’ nden Çöp Devrimi

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: YER ALTI ÇÖP KONTEYNERİ PROJESİ BAŞLADI İskenderun Belediyesi çevre konusunda da örnek projelere imza atmaya devam ediyor.... Devamı..

Işık Şener’ in Kaleminden HBB’ ye…

BATTI ÇIKTI’ da görülmemiş maddi tuhaflıklar! HBB İller Bankasından bizzat Lütfü Savaş Battı Çıktı için 94 Milyon TL borçlanmış ve şuan ki... Devamı..

HBB Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti

HBB AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Ağustos Ayı Olağan Toplantısı,... Devamı..

İTSO Giresun ile Kardeş Protokolü

Giresun ve İTSO Arasında Kardeş Oda Protokolü İmzalandı Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında Kardeş Oda... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: