26 Mayıs 2018 Cumartesi
    Hava durumu güncelleniyor...
10 Mayıs 15:39
Yorum Yok
255
Suriyeliler Ülkelerine Dönüyor

Suriyeliler Ülkelerine Dönüyor

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan bazı  Suriyeli aileler, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları ile terör örgütleri  YPG/PKK-DEAŞ’tan temizlenen bölgelere dönüyor.
Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 70 Suriyeli, Gönüllü Geri Dönüş  Programı kapsamında, Öncüpınar Konaklama Tesisleri Göç İdaresi Müdürlüğü  bürosundaki işlemlerin ardından minibüslerle ülkelerine gönderildi.
Suriye uyruklu Ayşe Hayyani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör  örgütlerinin saldırısı sonucu yaklaşık 4 yıl önce ailesiyle Türkiye’ye geldiğini  söyledi.
Türk devleti ve halkından çok memnun olduğunu ancak insanın kendi  ülkesi gibisi olmadığını anlatan Hayyani, “Türk askeri sayesinde yaşadığımız  yerlerdeki terör temizlendi. Bu nedenle artık evime dönmek istiyorum.” diye  konuştu.
5 yaşındaki Suzan Hamo da dedesi, ninesi ve kardeşlerini görmeye  gittiği için çok mutlu olduğunu söyledi.
Zeliha Abbas da yaklaşık 7 yıl önce eşini ve çocuklarından bazılarını  Suriye’de bırakarak Türkiye’ye geldiğini ancak şimdi geldiği yerlerin güvenli  olduğunu belirterek geri dönmeye karar verdiğini dile getirdi.
Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan 1 Ocak 2015’ten bu yana program  kapsamında, yaklaşık 60 bin Suriyeli ülkesine döndü.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

5 Temmuz Stadı Lige Yetişecek

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil talimat verdi, ve hummalı çalışma başlatıldı. “5 TEMMUZ STADI YENİ SEZONA HAZIR OLACAK” Uzun zamandan beri atıl... Devamı..

İskenderun Battı Çıktı’ da Sona Doğru

İSKENDERUN’DA BATTI ÇIKTI ÇALIŞMASININ SERVİS YOLLARI ASFALTLANIYOR Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) tarafından Hatay genelinde ulaşımı rahatlatmak amacıyla yapılan projeler kapsamında, İskenderun’a kazandırılan... Devamı..

İTSO’ dan İftar Programı

İTSO,Meclis üyeleri ve Meslek Komite üyeleri ile iftar yemeğinde buluştu İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ramazan ayı dolayısıyla Meclis üyeleri ve... Devamı..

Işık Şener Yazdı ” ÇİNÇİN SAVAŞI”

Hatay Ak Parti eski İl Başkanı Ahmet Atıç merkezli bir saldırı başlamış, makam araç kiralamadan, menkullere kadar Lütfü Savaş’ a yüklenilmiş, Atıç’... Devamı..

Zeki Oğur yazdı: “AYIP ETTİN ÇİNÇİN!”

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin bugün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü... Devamı..

Arsuz Bld ve İşkur Protokolü

ARSUZ BELEDİYESİ İŞKUR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Hatay İl Müdürlüğü ile “Toplum Yararına Program”... Devamı..

Başkan Kimyeci İftar Sofralarında

BAŞKAN KİMYECİ, ORHANLI VE SOFULAR MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİ         Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, her yıl olduğu gibi... Devamı..

Seyfi Dingil: Seçimlerden Güçlü Çıkacağız

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI SEYFİ DİNGİL: 24 HAZİRAN’ DA SANDIKTAN GÜÇLÜ ÇIKACAĞIZ İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,24 Haziran seçimlerinden alınacak zaferin 2023 hedeflerinin... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: