18 Ekim 2018 Perşembe
    Hava durumu güncelleniyor...
10 Mayıs 15:39
Yorum Yok
297
Suriyeliler Ülkelerine Dönüyor

Suriyeliler Ülkelerine Dönüyor

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan bazı  Suriyeli aileler, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları ile terör örgütleri  YPG/PKK-DEAŞ’tan temizlenen bölgelere dönüyor.
Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 70 Suriyeli, Gönüllü Geri Dönüş  Programı kapsamında, Öncüpınar Konaklama Tesisleri Göç İdaresi Müdürlüğü  bürosundaki işlemlerin ardından minibüslerle ülkelerine gönderildi.
Suriye uyruklu Ayşe Hayyani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör  örgütlerinin saldırısı sonucu yaklaşık 4 yıl önce ailesiyle Türkiye’ye geldiğini  söyledi.
Türk devleti ve halkından çok memnun olduğunu ancak insanın kendi  ülkesi gibisi olmadığını anlatan Hayyani, “Türk askeri sayesinde yaşadığımız  yerlerdeki terör temizlendi. Bu nedenle artık evime dönmek istiyorum.” diye  konuştu.
5 yaşındaki Suzan Hamo da dedesi, ninesi ve kardeşlerini görmeye  gittiği için çok mutlu olduğunu söyledi.
Zeliha Abbas da yaklaşık 7 yıl önce eşini ve çocuklarından bazılarını  Suriye’de bırakarak Türkiye’ye geldiğini ancak şimdi geldiği yerlerin güvenli  olduğunu belirterek geri dönmeye karar verdiğini dile getirdi.
Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan 1 Ocak 2015’ten bu yana program  kapsamında, yaklaşık 60 bin Suriyeli ülkesine döndü.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

İskenderun Galerisinde Sergi Açıldı

İSKENDERUN BELEDİYESİ SANAT GALERİSİNDE RESİM SERGİSİ AÇILDI İskenderun Belediyesi sanat galerisinde “lal renkler her dili konuşur ”adlı resim sergisi açıldı. Serginin açılışına... Devamı..

Gelişim Hastanesinden Kutlama

GELİŞİM VE DOĞA ‘DÜNYA GIDA GÜNÜ’NÜ KUTLADI İskenderun Gelişim Hastanesi Uzman Diyetisyeni Eray Albayrak, ‘16 Ekim Dünya Gıda Günü’ dolayısıyla İskenderun Doğa... Devamı..

İskenderun Belediyesi’nden Fiyat Denetimi

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan etiket ve fiyat denetimi ile işletmelerin haksız kazanç elde etmesinin önüne geçiliyor. Döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle... Devamı..

Çelik-İş Sendikası’nın Adı ‘ÖZÇELİK-İŞ’ Oldu

ÇELİK-İŞ SENDİKASININ ADI ‘ÖZÇELİK-İŞ’ OLDU ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASINDA YUNUS DEĞİRMENCİ YENİDEN GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ Çelik-İş Sendikasının 14. Olağan Genel Kurulu, 13-14 Ekim Ankara... Devamı..

HBB’ den Teleferik Projesi Hızlanıyor

TELEFERİK PROJESİ’NDE ÇALIŞMALAR HIZ KAZANIYOR Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın geçmişten bugüne taşıdığı zenginlikleri ve değerleri gelecek nesillere aktarmak ve kenti hak ettiği... Devamı..

Antakya BLD’ den Kitap Bağışı

           ANTAKYA BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ KURSİYERLERİNDEN ÇAYIRLI İLKOKULU’NA KİTAP BAĞIŞI Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan... Devamı..

İTSO Yönetimi Romanya’ da

İTSO Heyeti Romanya Köstence Limanında ikili görüşmelerde bulundu İTSO Heyeti Köstence Liman yetkilileri ile görüştü. İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ve... Devamı..

Yabancı Uyruklu Öğrenciler de İSTE’di!

ÜNİAR (Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı) tarafından yapılan ve açıklanan 2018 Yılı Yabancı Uyruklu Öğrenci Memnuniyeti Araştırması’na göre – Kurumun Yönetim ve İşleyişinden memnuniyet... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: