29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
7 Eylül 17:36
Yorum Yok
649
Tek başına direndi, ağaçları kestirmedi!

Tek başına direndi, ağaçları kestirmedi!

Taksim Gezi Parkı olayına benzer bir durum bu kez İskenderun’da yaşandı.

 

İskenderun’un en eski okulu Mithat Paşa İlköğretim Okulu bahçesindeki iki ağacı kesmeye gelen ekipler karşılarında mahalle sakini ve çevreci Gül Koç’u buldular.

 

İki ağacın çürük raporu olduğunu ve kesilmesi gerektiğini söyleyen Yenişehir Mahallesi Muhtarı Tevfik Bilen, “Geçtiğimiz yıl bu ağaçlardan dolayı öğrenciler zarar görmüştü. Şimdi bu ağaçlardan zarar vermesin diye kesmeye geldiler” dedi.

 

Olay yerine polisin çağrılmasıyla birlikte ekipler evrakları inceleyip ağaçların kesilmemesi için direnen Gül Koç’u eyleminden vazgeçmesi için ikna etmeye çalıştı.
Fransızlar döneminden bu ağaçların kaldığını kimseye zararının olmadığını söyleyen mahalle sakini Gül Koç, ekiplerin ve polisin ısrarlarına rağmen ağaçları kestirmeyeceğini yerinden de kalkmayacağını söyledi. Uzun süren ısrarlara rağmen kararından vazgeçmeyen Koç’u polisler, mahalle muhtarı ve orman işletmesi ekipleri de ikna edemedi. Daha sonra kesilmeyeceğini sadece elektrik tellerine değenlerin budanacağını söyleyerek kalkmasını istemesine Koç, “Hayır kalkmayacağım buradan da gitmiyorum”dedi.
İki ağacı kesmeye gelen ekip elektrik tellerine değen dalları keserek ağaçların kesimini iptal edip budama işini yaptılar. Yaklaşık 45 dakika gezi parkı direnişinin ikincisini gerçekleştiren Gül Koç, ağaçların kesilmesine engel oldu.

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: