18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
7 Eylül 17:36
Yorum Yok
565
Tek başına direndi, ağaçları kestirmedi!

Tek başına direndi, ağaçları kestirmedi!

Taksim Gezi Parkı olayına benzer bir durum bu kez İskenderun’da yaşandı.

 

İskenderun’un en eski okulu Mithat Paşa İlköğretim Okulu bahçesindeki iki ağacı kesmeye gelen ekipler karşılarında mahalle sakini ve çevreci Gül Koç’u buldular.

 

İki ağacın çürük raporu olduğunu ve kesilmesi gerektiğini söyleyen Yenişehir Mahallesi Muhtarı Tevfik Bilen, “Geçtiğimiz yıl bu ağaçlardan dolayı öğrenciler zarar görmüştü. Şimdi bu ağaçlardan zarar vermesin diye kesmeye geldiler” dedi.

 

Olay yerine polisin çağrılmasıyla birlikte ekipler evrakları inceleyip ağaçların kesilmemesi için direnen Gül Koç’u eyleminden vazgeçmesi için ikna etmeye çalıştı.
Fransızlar döneminden bu ağaçların kaldığını kimseye zararının olmadığını söyleyen mahalle sakini Gül Koç, ekiplerin ve polisin ısrarlarına rağmen ağaçları kestirmeyeceğini yerinden de kalkmayacağını söyledi. Uzun süren ısrarlara rağmen kararından vazgeçmeyen Koç’u polisler, mahalle muhtarı ve orman işletmesi ekipleri de ikna edemedi. Daha sonra kesilmeyeceğini sadece elektrik tellerine değenlerin budanacağını söyleyerek kalkmasını istemesine Koç, “Hayır kalkmayacağım buradan da gitmiyorum”dedi.
İki ağacı kesmeye gelen ekip elektrik tellerine değen dalları keserek ağaçların kesimini iptal edip budama işini yaptılar. Yaklaşık 45 dakika gezi parkı direnişinin ikincisini gerçekleştiren Gül Koç, ağaçların kesilmesine engel oldu.

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: