27 Kasım 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
7 Eylül 11:52
Yorum Yok
455
Tekel Tesisleri Rehabilitasyon Merkezi Oldu

Tekel Tesisleri Rehabilitasyon Merkezi Oldu

  ve  Mehmet Müzzinoğlu,  ve ’a çıkarma yaptı. Bakanlar, İlçe Teşkilatı ziyaret ve  programlarının ardından,  ’de bulunan eski Tekel tesisleri olarak bilinen Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve  tesislerinde incelemelerde bulundular, yeni bir uygulamanın müjdesini verdiler.
Uzun yıllardır atıl ve bakımsız bir durumda olan tesisleri gezen  Müezzinoğlu ile  Ergin, tesislerin içler acısı haline bir son verip halkın hizmetine sunulacak bir yatırıma dönüştürülmesi için düğmeye bastılar.
Kalabalık bir heyetle tesisleri gezen Müezzinoğlu ve Ergin, binaların bakımsızlıktan çürümüş, otların neredeyse bir adam boyuna ulaştığı ortamla karşılaştılar. Tesislerde incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere açıklama yapan  , tesisleri gezen  ’nun yapılacak çalışmalarla ilgili bir fizibilite çalışması yaptırdıktan sonra, bölge illerini de kapsayacak bir fizik tedavi ve  ile’in konuşlanacağına dikkat çekti, şöyle konuştu:
“Buranın fizibilitesi yapılacak. Bölge için komşu illerin için Kapsamlı bir fizik tedavi ve ,, değişik branşlardan terapi merkezi için değişik düşüncüler var. Bununla ilgili tabi Sağlık Bakanlığımız tespitlerini yapacak, ihtiyaç nedir, bölgenin kapasitesi nedir, gün itibariyle buradan il dışına giden hasta sayımız nedir? Bütün bunlar değerlendirildikten sonra fizibıl bir rapor çıktıktan sonra böyle geniş kapsamlı bir tesis düşünülüyor. Sadece ’ın değil, bölge illerinin de ihtiyaçlarını karşılayacak.”
İnceleme gezisine,  M.   Milletvekilleri , Mehmet Öntürk,  Kaymakam Vekili ve  Kaymakamı ,   Belediye Başkanı , belde belediye başkanları, işadamları ve çok sayıda partili katıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

Kara Gün Dostu Abdülkerim Güven

AK Parti İskenderun ilçe başkanı Abdülkerim Güven yangından zarar gören bölge vatandaşlara destek çıktı. Başkan Güven yaptığı açıklamada; “AZGANLIK, SARISEKİ VE AKARCA’... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: