23 Eylül 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
7 Eylül 11:52
Yorum Yok
401
Tekel Tesisleri Rehabilitasyon Merkezi Oldu

Tekel Tesisleri Rehabilitasyon Merkezi Oldu

  ve  Mehmet Müzzinoğlu,  ve ’a çıkarma yaptı. Bakanlar, İlçe Teşkilatı ziyaret ve  programlarının ardından,  ’de bulunan eski Tekel tesisleri olarak bilinen Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve  tesislerinde incelemelerde bulundular, yeni bir uygulamanın müjdesini verdiler.
Uzun yıllardır atıl ve bakımsız bir durumda olan tesisleri gezen  Müezzinoğlu ile  Ergin, tesislerin içler acısı haline bir son verip halkın hizmetine sunulacak bir yatırıma dönüştürülmesi için düğmeye bastılar.
Kalabalık bir heyetle tesisleri gezen Müezzinoğlu ve Ergin, binaların bakımsızlıktan çürümüş, otların neredeyse bir adam boyuna ulaştığı ortamla karşılaştılar. Tesislerde incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere açıklama yapan  , tesisleri gezen  ’nun yapılacak çalışmalarla ilgili bir fizibilite çalışması yaptırdıktan sonra, bölge illerini de kapsayacak bir fizik tedavi ve  ile’in konuşlanacağına dikkat çekti, şöyle konuştu:
“Buranın fizibilitesi yapılacak. Bölge için komşu illerin için Kapsamlı bir fizik tedavi ve ,, değişik branşlardan terapi merkezi için değişik düşüncüler var. Bununla ilgili tabi Sağlık Bakanlığımız tespitlerini yapacak, ihtiyaç nedir, bölgenin kapasitesi nedir, gün itibariyle buradan il dışına giden hasta sayımız nedir? Bütün bunlar değerlendirildikten sonra fizibıl bir rapor çıktıktan sonra böyle geniş kapsamlı bir tesis düşünülüyor. Sadece ’ın değil, bölge illerinin de ihtiyaçlarını karşılayacak.”
İnceleme gezisine,  M.   Milletvekilleri , Mehmet Öntürk,  Kaymakam Vekili ve  Kaymakamı ,   Belediye Başkanı , belde belediye başkanları, işadamları ve çok sayıda partili katıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: