TGK Genel Başkanı’ndan Savaş’ Ziyaret

TGK Genel Başkanı Kasım BAĞDU HBB Başkanı Lütfü SAVAŞ ile Görüştü

Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkanı Kasım BAĞDU Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Lütfü SAVAŞ’ı makamında ziyaret edip görüştü.

Genel Başkan BAĞDU, Türkiye Gençlik Konseyi Olarak Gerçekleştireceğimiz bu sene ki ‘’Gönül Bağı’’ Projemizi Hatay, İskenderun’da yapacakları ifade etti. Bu projede hem Hatay hemde İskenderunumuzun tanıtılması açısından çok önem verdikleri söyleyen BAĞDU; 

‘’Hatay, bütün medeniyetleri ve kültürleri içinde barındıran bir yer. Kozmopolit bir yapıya sahip olması farklılıkların aslında ne kadar zenginlik olduğunu gösteriyor. Bu anlamda biz Türkiye Gençlik Konseyi olarak aslında biraz da Hatay gibiyiz. Çünkü ‘’Önce İnsan ‘’ şiarıyla hareket edip Ülkesine Vatanına faydalı bir genç olabilmek için çalışıyor ve çaba gösteriyoruz. Aynı zamanda bu proje kapsamında 55 farklı ilden gelecek gençlerimiz hem hatayı hemde  EXPO 2021 Çalışmalarını yakından takip edip ve görme fırsatları olacak. Geri döndüklerinde burayı diğer illerde tanıtmış olacaklar. Bu anlamda belediyemizin desteklerini bekliyoruz.’’ Dedi.

Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Lütfü SAVAŞ, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek şunları İfade etti:  ‘’Gençler Ülkemizin geleceği o yüzden gençleri çok seviyorum ben. Hatta her zaman gençlerle bir arada olabilmek için bir Youtube Kanalı açtım. Gençleri önemsiyorum çünkü. Bu güzel projeyi Hatay’da olması ayrıca memnun etti beni. Bizler Ülkemize şehrimize hizmet etmek için buradayız. Bu projeniz ve diğer çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Gençlere destek olacağımız yerlerde biz elimizden geleni yapacağız.’’ Dedi.

Daha sonra görüşme samimi sohbet havasında gerçekleşti.