Ticaret Borsası İle MKÜ’ den Protokol

İskenderun Ticaret Borsası, üyelerinin tarım ürünleri analizleri konusunda Mustafa Kemal Üniversitesi ile Laboratuvar hizmet alımı konusunda protokol imzalandı.

Mustafa Kemal Üniversitesinin Antakya’daki Rektörlük binasında gerçekleştirilen protokol törenine Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya ve İskenderun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayısoğlu katıldı.

Üniversitenin laboratuvarlarından hizmet alımı için harekete geçen İskenderun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayısoğlu, üyelerinin müşterileri arasındaki tarımsal ürünlerin anında analiz sonuçlarını almak için bu protokolü gerçekleştirdiklerini belirterek “İskenderun Ticaret Borsası olarak bugüne kadar her zaman üniversitemizin yanında yer aldık, her türlü projeye gücümüzün yettiğince katkı sağlamaya çalıştık. Özellikle tarım alanında bölgede çok önemli katkılar sunduğunu bildiğimiz ve Türkiye’de bir ilk olan ‘Bitki Sağlığı Kliniği’nin kurulmasına yönelik projeye büyük özveriyle vermiş olduğumuz katkıdan İTB olarak büyük gurur duyduğumuzu ifade etmek isterken Sayın Prof. Dr. Hasan Kaya olmak üzere Protokolün gerçekleşmesine katkı sağlayan tüm çalışanlara teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Laboratuvarda analiz protokol imzasının arından Doç. Dr. Fatih Sakin ve Yardımcı Doç Dr. Cemil Kürekci Hatay’da bulunan bu laboratuvarın ne kadar önemli olduğunu ve bu laboratuvarlarda her türlü analizlerin gerçekleştirildiğine dikkat çekerek “Üniversite de bulunan hocalar bölgede tam donanımlı bir laboratuvar var. Burada insan gücümüzde var burayı tüm bölgeni kullanmasını istiyoruz” dediler.