TODER 1 YAŞINDA

TODER tüm Hataylılar’ la Görkemli Yemekte bir araya geldi.

TODER Yönetim Kurulu Başkanı Ferdane Kekeç Derneğin yıldönümü programı kapsamında yaptığı açıklamada “Tam 1 yıl önce 8 Temmuz 2015’te Toplumsal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği olarak farklılıklarımızı zenginlik olarak gören, dayanışma ve paylaşmayı toplumsal huzurun ana teması olarak gören refah seviyesi yüksek bir toplumun oluşumuna katkı sunmak adına, “ İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” anlayışıyla çıktık bu yola Derneklerin amacı, sosyal yardımlaşma ve dayanışma bilincini topluma kazandırmak başta olmak üzere, kültür mirasına sahip çıkmaktır. Çünkü bizim kültürümüz dostluk, dayanışma ve kardeşlik üzerine kurulmuştur. Bu bağlamda; Misyonumuz: Dernek ve sivil toplum faaliyetlerini etkinleştirmek, toplumsal dayanışmayı sağlamak, toplumun kültürel ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak, sosyal projeler başta olmak üzere tüm politik icraatları kapsamında millete hizmet yolunda tamamlayıcı ve destekleyici rol üstlenerek devletimizin yanında olmaktır. Birliğimizin olmadığı yerde dirliğimizin de olmayacağını bilmeliyiz. Gerek fert olarak gerek kurumlar olarak ilk görevimiz, bu birliği sağlamak olmalıdır.
Sivil Toplum Kuruluşlarının ilk basamağı olan derneklerimiz birer canlı kültür evidir. Son yıllarda komşu ülkelerde yaşanan insanlık dramı ve açlık,  sivil toplum kuruluşlarına duyulan ihtiyacın arttığını göstermektedir.” açıklamasında bulundu.

Yemeğe katılan misafirlere de ayrıca değinen Kekeç “Değerli Milletvekillerimizden, Belediye Başkanlarımızdan ve iş adamlarımızdan isteğimiz; derneklerimize sahip çıkmaları yapacağımız faaliyetlerde, etkinliklerde ve diğer projelerimizde yanımızda olmalarıdır.  Uzaktan ve yakından buraya gelerek birinci yıldönümü kutlama programımızda bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize şükranlarımızı sunuyor, Gecemizin eğlenceli ve dostluk içerisinde devam etmesi dileğiyle herkese iyi eğlenceler diliyoruz.” dedi.

Karayılan Kültür Merkezi’ nde yapılan programda Kafkas Dans ekibinin dansı büyük ilgi gördü daha sonra Dernek çalışması ve faaliyetleri üzerine kısa tanıtım yapıldı.