TÜGVA Hatay’ da Yürüdü

Türkiye İçin Evet” Yürüyüşü Hatay’da Miting Havasında Geçti

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından 81 ilde eş zamanlı düzenlenen “Türkiye İçin Evet” Yürüyüşü Hatay’da miting havasında gerçekleştirildi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından 81 ilde eş zamanlı düzenlenen “Türkiye İçin Evet” Yürüyüşü Hatay’da miting havasında gerçekleştirildi.

TÜGVA Hatay İl Temsilciliği üyeleri, ellerinde pankart ve dövizlerle 5 Temmuz Milli İrade Parkı’nda toplandı. Havanın yağmurlu olmasından dolayı yürüyüş iptal edildi. Kuranı kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitinginde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yayman, Hatay tarihinin en muhteşem ve en mükemmel buluşmasını yaşadığını belirterek,”Dünkü çok değerli misafirimizin gelmesinde emeğini esirgemeyen, o meydanı hınca hınç dolduran AK Parti il başkanımıza, ilçe başkanlarımıza, vekillerimize ve özellikle de emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza çok teşekkür ediyoruz. Hatay tarihinin en muhteşem ve en mükemmel buluşması oldu. Henüz 1 hafta var. Rehavete ya zaten kazandık, Hatay tarihinin en büyük mitinglerinden birini yaptı daha bir şeye gerek yok anlayışı bizim için en tehlikeli anlayıştır. Bizim evet dememiz, zaten çalışıyoruz dememiz, ailelerimizin evet demesi yetmez. Aynı zamanda İstanbul’da, İzmir’de, Muğla’da ve diğer illerdeki hemşehrilerimizi arayıp meseleleri anlatmak lazım. Avrupa birliğinde ne oluyor. Avrupa birliğinde neden bu kadar ses yükseliyor. Tavrımız çok net. Allah nasip ederse Avrupa birliği hayır diyorsa biz evet diyoruz” dedi.

AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal da, 16 Nisan’ın Türk siyasi tarihinde en önemli süreç olduğunu kaydetti.

Yeşildal, milletin önünde bir sandık geleceğini vurgulayarak, “Bu sandıkta milletimiz bir irade ortaya koyacak. 16 Nisan süreci yani 18 maddelik Türkiye’de hükümet sistemi ile ilgili değişikliği öngören anayasa değişikliği siyasi partilerin tek başına meselesi değildir. Hatta siyasi partiler üstü bir meseledir. Bu ülkenin geleceği bu ülkenin güçlü geleceğini inşa edecek çok önemli bir süreçtir. Bu seçimde sandığa giden vatandaşlarımız siyasi parti amblemlerini görmeyecekler. Aday isimleri de yok. Yani siyasi partiler ve adaylar yarışmayacak. Ama milletimiz çok önemli bir şeye karar verecek. Ülkemizin yönetim sistemindeki aksaklıklardan dolayı bu güne kadar 93 yıllık cumhuriyet tarihimizde yaşadığımız aksaklıkları krizleri, kaosları, siyasi istikrarsızlığı ve onun getirdiği ekonomik istikrarsızlığı hepimiz yaşadık” kelimelerini kullandı.

TÜGVA Hatay İl Temsilcisi Cemal Gelincik ise konuşmasında, bugüne kadar yaşanan çeşitli askeri darbe girişimleriyle Türkiye’nin ilerlemesinin engellendiğini söyledi.

Gelincik, 55 yıldır oynana oyunların 15 Temmuz gecesinde milletin duruşu sayesinde bozulduğuna dikkat çekerek, “1960’ta Demokrat Parti, 1971’de Adalet Partisi, 1980’de Milliyetçi Cephe, 1997’de Refah-Yol hükümetlerine karşı askeri darbe gerçekleştirmek suretiyle ülke yönetimini ele geçiren cuntacılar, ortaya koyduğu iradeyle özüne dönmeye çalışan millete bin bir türlü zulmü reva görmüşlerdi. İşte 55 senedir oynanan bu oyun 15 Temmuz gecesi vatanına sevdalı milyonlar ve onların, ‘Bugüne kadar halkın gücünün üzerinde bir güç tanımadım.’ diyen lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından bozuldu. Ülkemizin kaderini bir daha devlet kurumlarını işgal eden, gençleri ve liderlerini asan, hapseden ve şehit eden vatan hainlerine bırakmamak ve öz vatanımızda parya olmamak için ‘evet’ diyoruz” dedi.