27 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
30 Aralık 18:48
Yorum Yok
377
TüMSiAD’dan Suriyelilere Yardım

TüMSiAD’dan Suriyelilere Yardım

“Suriye`ye Bakış Açımız Kardeşlik Hukuku İçinde Olmalıdır.”

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Hatay’dan önemli mesajlar verdi. Suriye`ye bakış açısının kardeşlik hukuku içinde olması gerektiğini belirterek, “Batılı ülkelerin başka ülkelere baktığı bakış ve anlayış bizim için doğru değildir” dedi.

Sert, inceleme ve temaslarda bulunmak üzere bulunduğu Reyhanlı ilçesinde, yaptığı açıklamada, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye`ye sığınan Suriyelilere yapılan yardımların bir üst seviyeye nasıl çıkarabileceklerinin planlamasını yapmak istediklerini kaydetti.

Sert, ilçede Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ait bir tesisin kiralanarak, Suriyeliler için yardım merkezi oluşturacaklarını belirtti.

Türkiye’nin ve dünyanın zor bir kavşaktan geçtiğini ifade eden Sert, “Burada bulunan ve sıkıntı çeken Suriyeli dost ve kardeşlerimize yardımları daha üst seviyede nasıl yapabiliriz bunun planlaması için geldik. Bir an önce Suriye`deki dostlarımızın kendi ülkelerinde, ev ve köylerindeki topraklarında huzurlu yaşamalarını arzu ediyoruz. Yıkılan bir Suriye var. En çok arkasında duracak ve yardım edecek ülke Türkiye’ dir. Yarın o bölgelerde olaylar bittikten sonra bölgenin imarı, ıslahı, yardım ve yeniden inşası için Türkiye çalışacaktır. Biz bunları bir ticari kazanım olarak görmüyoruz. Suriye`ye bakış açımız kardeşlik hukuku içinde olmalıdır. Batılı ülkelerin başka ülkelere baktığı, bakış ve anlayış bizim için doğru değildir. Suriye’ ye barış ve huzurun gelmesini temenni ediyoruz. TÜMSİAD olarak gerekli analizler yaparak bölgedeki arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.tumsiad

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: