TüMSiAD’dan Suriyelilere Yardım

“Suriye`ye Bakış Açımız Kardeşlik Hukuku İçinde Olmalıdır.”

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Hatay’dan önemli mesajlar verdi. Suriye`ye bakış açısının kardeşlik hukuku içinde olması gerektiğini belirterek, “Batılı ülkelerin başka ülkelere baktığı bakış ve anlayış bizim için doğru değildir” dedi.

Sert, inceleme ve temaslarda bulunmak üzere bulunduğu Reyhanlı ilçesinde, yaptığı açıklamada, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye`ye sığınan Suriyelilere yapılan yardımların bir üst seviyeye nasıl çıkarabileceklerinin planlamasını yapmak istediklerini kaydetti.

Sert, ilçede Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ait bir tesisin kiralanarak, Suriyeliler için yardım merkezi oluşturacaklarını belirtti.

Türkiye’nin ve dünyanın zor bir kavşaktan geçtiğini ifade eden Sert, “Burada bulunan ve sıkıntı çeken Suriyeli dost ve kardeşlerimize yardımları daha üst seviyede nasıl yapabiliriz bunun planlaması için geldik. Bir an önce Suriye`deki dostlarımızın kendi ülkelerinde, ev ve köylerindeki topraklarında huzurlu yaşamalarını arzu ediyoruz. Yıkılan bir Suriye var. En çok arkasında duracak ve yardım edecek ülke Türkiye’ dir. Yarın o bölgelerde olaylar bittikten sonra bölgenin imarı, ıslahı, yardım ve yeniden inşası için Türkiye çalışacaktır. Biz bunları bir ticari kazanım olarak görmüyoruz. Suriye`ye bakış açımız kardeşlik hukuku içinde olmalıdır. Batılı ülkelerin başka ülkelere baktığı, bakış ve anlayış bizim için doğru değildir. Suriye’ ye barış ve huzurun gelmesini temenni ediyoruz. TÜMSİAD olarak gerekli analizler yaparak bölgedeki arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.tumsiad