07 Ağustos 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
2 Aralık 15:34
Yorum Yok
466
Tüp Bebek Ameliyatı Mucizesi

Tüp Bebek Ameliyatı Mucizesi

TÜP MİDE AMELİYATIYLA DİYABETİ SON BULDU
Antalya’da yaşayan 112 kilo ağırlığındaki Havva Dağ Dilek’in hayatı İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turgut Karaca’nın gerçekleştirdiği tüp mide ameliyatı sonrası değişti.
Doç. Dr. Turgut Karaca’ya tüp mide ameliyatı olan Havva Dağ Dilek, ameliyattan 13 ay sonra 55 kiloya geriledi.
112 kilo ağırlığındaki Havva Dağ Dilek, ameliyat sonrası obeziteyle birlikte diyabet hastalığını da yendiğini ifade ederek, “Beş yıldan bu yana diyabetle mücadele veriyordum. Ameliyat olmaya karar verdim ve Doktor Turgut Karaca’ya başvurdum. Ameliyattan bir hafta sonra günlük yaşantıma tekrar döndüm. Obezite cerrahisinden sonra 55 kiloya geriledim. Tam 13 ay oldu. 55 kiloyum ve çok
mutluyum” dedi.

“Obezite, Diyabeti Tetikliyor”
Obezitenin diyabet hastalığına davetiye çıkardığını ifade eden Doç. Dr. Turgut Karaca ise, “Hastamıza uyguladığımız tüp mide ameliyatı sayesinde, hastamız hem kilo verdi, hem de diyabet hastalığı son buldu. Tüp mide ameliyatıyla beraber; diyabet, hipertansiyon, gut, uyku apnesi, kolesterol gibi rahatsızlıklardan da kurtulmak mümkün” açıklamasında bulundu.

Yorum Kapalıdır.

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

HBB’den Kumlu’ ya Yol Yapımı

KUMLU’DAKİ ÇALIŞMALAR ÖZVERİYLE DEVAM EDİYORHatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kent genelinde sürdürdüğü yeni yol yapım, bakım, onarım ve iyileştirme... Devamı..

Son Dakika:Bedelli Askerlik…

2020 bedelli askerlik ücreti değişti: İşte yeni rakamlar Bedelli askerlik 2020 yılı Temmuz/Aralık dönemine ilişkin tutar belirlendi. Yapılan aylık katsayı değişikliğiyle bedelli... Devamı..

Kaşıkçı’ dan Baro Açıklaması

Hatay MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez’ in Polis ile ilgili yaşadığı olayı değerlendirdi. İçişleri Bakanlığımızın olurlarıyla vatandaşlarımızın Kurban... Devamı..

“İSTE’yi Tercih Edin”

Süleyman Beledioğlu: “Gönül Rahatlığıyla İSTE’yi Tercih Edin” Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden olan ve üniversite tercihlerinde adayların otorite isim olarak görüp, Bonus Hoca... Devamı..

Antakya Bld Meclisi Toplanıyor

ANTAKYA BELEDİYE MECLİSİ 5 AĞUSTOS ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 14.00’DE TOPLANIYOR                Antakya Belediye Meclisi, 5 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00’de Antakya Ticaret Borsası... Devamı..

Kızılay’dan Güngör’e Plaket

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör’e kan bağışına vermiş olduğu destek ve kan bağışını teşvik edici çalışmaları nedeniyle Kızılay İskenderun Şubesi... Devamı..

HBB Zabıtası’ndan Denetim

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapmaları amacıyla Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde denetim gerçekleştirdi.Halkın can ve mal güvenliğini... Devamı..

Güven’den Bayram Kutlaması

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven’ den Bayram Kutlaması Başkan Güven; “Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik eder, sevdiklerinizle sağlık ve... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: