Türbanlı Modacıdan Dekolteli Gelinlikler

Türbanlılar artık podyumlarda. Türbanlı moda tasarımcısı Seçkin İlker, hazırladığı dekolte gelinlikleri ABD podyumlarında sergiledi.

Türbanlı modacının hazırladığı gelinlikleri, türbanlıların giyip giymeyeceği ise merak konusu!
Moda tasarımcısı Seçkin İlker, New York’ta Nolcha Moda Haftası kapsamında defile düzenleyerek 2012 yılının gelinliklerini New Yorklular’ın beğenisine sundu.

Manhattan’daki “The Ailey Studios”da düzenlenen ve New York’un seçkin modacılarının da izlediği Sonbahar/Kış 2012 koleksiyonunun sergilendiği defileyle amaçlarına ulaştıklarını belirten Seçkin İlker, Madison Caddesi üzerinde açmayı planladıkları mağaza için böyle bir moda şovla başlangıç yaptıklarını söyledi.

ARABİS’TAN DA ŞOV

Koleksiyonunun 25 gelinlikten oluştuğunu bildiren İlker, 2012 yılı içinde Paris, Endonezya ve Londra’da defile düzenleyeceğini, ayrıca Suudi Arabistan’da da çok özel bir moda şovu yapacaklarını kaydetti.

New York’ta ilk defa bir moda haftası kapsamında defile düzenlediklerini anlatan Seçkin İlker, tasarladığı gelinliklerle ilgili şunları söyledi: “Gelinliklerimde çok kaliteli ipek kumaşları tercih ettim. Fransız dantelleri, Svarovski taşları ve işlemeler kullandım. Hiçbir yerde göremeyeceğiniz tasarımları kullandım. Özellikle masumiyeti ürünlerimize yansıtmaya çalıştık. Ne kadar çalışırsak çalışalım masumiyeti ürünlere yansıtmak kolay olmuyor. O yüzden bu defileyi canlı izlemek çok önemli.”

Geleceğe yönelik projeleri hakkında da kısa bilgi veren Seçkin İlker, ortakları arasında seçim yaparak dünyanın en önemli şehirlerinde toplamda 23 mağaza açmayı planladıklarını ve bu sektörde kendilerine büyük talebin olduğunu sözlerine ekledi.

Defileyi New York Kültür ve Tanıtma Ataşesi Ebru Ejder ve yardımcısı Ataşe Tolunay Yılmaz da izledi.