Türk Eğitim Sen’ den Çalıştay

Türk Eğitim Sen Hatay 2 No’lu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık Başkanlığında Eğitim ve Öğretim faaliyetleri üzerine Çalıştay gerçekleştirdi.

Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube olarak 8 Şubat 2020 tarihinde İskenderun Emel Akçay İlkokulunda gerçekleştirdiğimiz “İskenderun’da Eğitim Öğretim faaliyetlerinde mevcut durum, sorun tespiti ve çözüm önerileri çalıştayı ” sonuç raporunu İskenderun çalışma ofisinde ziyaret
ettiğimiz Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili Sayın Abdulkadir ÖZEL’ e takdim ettik. Böyle ciddi bir çalışmanın bölge eğitimine katkı sağlayacağını söyleyen Sayın vekil raporda belirtilen sorun ve çözüm önerilerinin uygulamada karşılık bulması için mutlaka takipçisi olacağını belirtti. Ayrıca İskenderun ilçemizde ki bazı okulların dönüşümü ile ilgili
okul ziyaretlerimizde öğretmen arkadaşlarımızın bize ilettiği isteklerini Sayın Abdulkadir ÖZEL’E ilettik. Sonuç Raporunda ki hususların ve meslektaşlarımızın isteklerinin takipçisi olacağını belirten Sayın vekile ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyoruz. 
Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte İskenderun İlçe milli eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek çalıştay raporumuzu İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal KÖSEOĞLU ve Şube Müdürleriyle de paylaştık. İlçe Milli Eğitim Müdürü sonuç raporunu alarak değerlendireceklerini faydalanacaklarını söyledi, İlçe Milli eğitim Müdürü Sayın Kemal KÖSEOĞLU eğitim Öğretimde başarının yakalanması için tüm paydaşların ciddi bir şekilde üzerine düşeni yapması gerektiğini bunun bir kişiyle veya bir kurumla olamayacağını belirtti.
Daha sonra bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti. Yapılan bu çalıştayda ulaşılan verilerin uygulamada karşılık bulması için kendilerine ışık tutacağını söyleyen İlçe MEM yöneticilerine teşekkür ediyoruz.
Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube olarak 8 Şubat 2020 tarihinde İskenderun Emel Akçay İlkokulunda gerçekleştirdiğimiz “İskenderun’da Eğitim Öğretim faaliyetlerinde mevcut durum, sorun tespiti ve çözüm önerileri çalıştayı ” sonuç raporunu önümüzde ki günlerde İskenderun Eğitim Öğretimine katkı sağlayacağını düşündüğümüz kişi ve kurumlarla paylaşmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Yavuz Selim YANIK
Türk eğitim Sen Hatay 2 Nolu
Şube Başkanı