Türk Eğitim Sen’den Büyük Tepki!

Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça, sabah kahvaltısında basın mensupları ile bir araya geldi. 2014 – 2015 Eğitim – Öğretim yılının büyük problem ve sıkıntılar ile başladığını savunan Ahmet Akça, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünü eleştirdi. Atama ve puanlamaya dair birçok konuda açıklamalarda bulunan Akça, mülakat ile atanacak okul müdürleri ve muavinleri için Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde mahalle muhtarlarının ve belediye meclis üyelerinin nöbet tuttuğunu savundu. Ahmat Akça; “torpili olan okul müdürü ve muavini olacak” dedi.

Pazartesi günü Türk Eğitim – Sen ile birkaç sendika bünyesinde ki öğretmenlerin yaşanan süreci protesto etmek amacı ile Grevde olacağını kaydeden Ahmet Akça, Milli Eğitim ile ilgili açıkladığı birçok konuda; “Eğitim Dünyasında Neler Oluyor” dedirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İl Milli Eğitim Müdürüne Not

    Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ilginç olayların yaşandığını iddia eden Akça, Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürünün kendi kendine puan verdiğini savundu. Söz konusu Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürünün kendisine 100 puan Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’a ise 96 puan verdiğini açıklayan Akça; “İlginç olaylar yaşanıyor. Milli Eğitim Müdürü kendisini değerlendiriyor. Ve kendisine 100 veriyor. Kendi kendine 100 puan veren İlçe Milli Eğitim Müdürleri var. Örnek; Dörtyol İlçe Mili Eğitim Müdürü 100 tam puan… Ve gideceği yerin müdürünü değerlendirirken onun önünü kesiyor. 100 puanla kim gider kendisi gider başkası gidemez. İl Milli Eğitim Müdürüne bile 96 puan vermiş. Düşünün şu an ki Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’a Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürü 96 puan veriyor kendisine ise 100 puan veriyor. Arkadaşlar bunların hepsi davalık oldu. Sendikamız savcılık makamına dosyaları teslim etti. Tüm ilçelerimizde yapılan bu değerlendirmelerin haksız, adaletsiz olduğu yönünde suç duyurusunda bulunduk” şeklinde konuştu.

egitim