20 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Eylül 23:24
Yorum Yok
615
Türk Metal Sen Ahilik Haftasını Kutladı

Türk Metal Sen Ahilik Haftasını Kutladı

turkmetal İSDEMİR’de örgütlenme mücadelesi başlatan Türk Metal Sendikası İskenderun Şubesi çarşı merkezinde esnafı ziyaret etti, yanlarında olduklarını vurgulayarak onlara ahilik ile ilgili kitap dağıttı.

Ahilik haftası nedeniyle Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Çakır Varan sendika üyeleriyle İskenderun Uzun çarşıda esnafı ziyaret etti. Türk Metal Sendikası Genel Başkan Pevrul Kavlak’ın basın bültenini okuyan İskenderun Şube Başkanı Çakır Varan, ülkede yalnız emekçinin değil, namusuyla para kazanma kaygısında olan esnafın da zor bir süreçten geçtiğine dikkat çekti.

Şube Başkanı Varan “Yüz yılların birikimiyle Anadolu’nun bağrında gelişen ve bir ahlak olarak kurumsallaşan esnaf geleneği, sömürü ve neo liberal politikaların baskısıyla yok edilmek isteniyor” dedi.

Bir kentin caddelerinde, bir kasabanın sokaklarında yerleşen ve kök salan zanaat erbaplığının açgözlü doymak bilmeyen yatırımcılar tarafından örselendiği, görmezden gelindiğini vurgulayan açıklamasında Varan “Görmezden gelinenin usta çırak öğretisi, komşuluk ilişkisi, senetsiz sepetsiz alışveriş yapabilmenin güvencesi olduğunu kimse önemsemiyor.

Büyük AVM’lere mahkum edilen halk, ekmek alırken bile bankalara borçlandırılıyor. İnsanın ve emeğin sömürüldüğü her yerde gasp edilen hakların savunucusu olan Türk metal sendikası, örgütlü olduğu bölgelerde üyelerin olduğu kadar, çalışan üreten tüm kesimlerin emek ve hak kavgasında yanında olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Bugün işçisine ‘merhaba’ diyen, ona güçlü elini uzatan sendikalarının, işçilerin yaşam ortağı olan yöre esnafı için de dostluk ve daşanışma kapısını sonuna kadar açık tutacağını sözlerine ekleyen Varan ahlakı benimsemiş ve yaşatmak için çabalayan esnafların ahilik haftasını kutladı.

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Çakır Varan genel merkez tarafından gönderilen Ahilik ile ilgili Kitabı yönetimi ve üyeleriyle birlikte uzun çarşı esnafına dağıttı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: