20 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
18 Eylül 11:30
Yorum Yok
624
Umut Güvercinleri Uçtu

Umut Güvercinleri Uçtu

 Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Destek ve Koruma Programı(ÇOGEP) kapsamında hazırlanan ve uygulamaya konulan “UMUT GÜVERCİNLERİ” isimli proje ile lise 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik 5 ili kapsayan Gezisinin ikinci turuna katılan 35 öğrenci,  , Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personeli ve aileler tarafından duygu dolu bir törenle uğurlandılar.
“UMUT GÜVERCİNLERİ” isimli proje kapsamında geziye katılacak 35 öğrenci gezi öncesi tanışma ve bilgilendirme amacıyla  üst katında bulunan lokalde aileleri ile birlikte toplandılar.
Çocuklarını uğurlamaya gelen aileler ve öğrencilerle tek tek ilgilenen  , öğrenciler ve aileleri ile sohbet ederek bilgilendirme konuşması yaptı. Başar konuşmasında; ülkemizin bu gününe gelirken atalarımızın canları pahasına yaptığı fedakarlıkları örnek göstererek, nasıl biz olduğumuzu ve öğrencilerimizin başarılı olmalarının neden gerekli olduğu vurgusunu yaptı. Öğrencilerimiz yapılan uğurlama sonrasında 11-16/09/2013 tarihleri arasında Ankara, Bursa, İstanbul,  ve  illerini kapsayan program ile tarih,  ve kahramanlıklarla dolu unutulmaz bir gezi için tarihe kanat çırptılar.
Geziye katılan gençlerimizin yüzlerindeki heyecan ve mutlulukları, onları yolcu eden ailelere de yansırken, başta  ’a ve bu projede emeği geçen tüm  Teşkilatına teşekkür eden veliler; belki de çocuklarının hayatları boyunca böyle bir şansı bir daha yakalayamayacaklarını ifade ederek, 5 gece ve 6 gün sürecek gezi için çocuklarını sevinç gözyaşları ile uğurladılar.AYAKTA

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: