02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
18 Eylül 11:30
Yorum Yok
697
Umut Güvercinleri Uçtu

Umut Güvercinleri Uçtu

 Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Destek ve Koruma Programı(ÇOGEP) kapsamında hazırlanan ve uygulamaya konulan “UMUT GÜVERCİNLERİ” isimli proje ile lise 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik 5 ili kapsayan Gezisinin ikinci turuna katılan 35 öğrenci,  , Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personeli ve aileler tarafından duygu dolu bir törenle uğurlandılar.
“UMUT GÜVERCİNLERİ” isimli proje kapsamında geziye katılacak 35 öğrenci gezi öncesi tanışma ve bilgilendirme amacıyla  üst katında bulunan lokalde aileleri ile birlikte toplandılar.
Çocuklarını uğurlamaya gelen aileler ve öğrencilerle tek tek ilgilenen  , öğrenciler ve aileleri ile sohbet ederek bilgilendirme konuşması yaptı. Başar konuşmasında; ülkemizin bu gününe gelirken atalarımızın canları pahasına yaptığı fedakarlıkları örnek göstererek, nasıl biz olduğumuzu ve öğrencilerimizin başarılı olmalarının neden gerekli olduğu vurgusunu yaptı. Öğrencilerimiz yapılan uğurlama sonrasında 11-16/09/2013 tarihleri arasında Ankara, Bursa, İstanbul,  ve  illerini kapsayan program ile tarih,  ve kahramanlıklarla dolu unutulmaz bir gezi için tarihe kanat çırptılar.
Geziye katılan gençlerimizin yüzlerindeki heyecan ve mutlulukları, onları yolcu eden ailelere de yansırken, başta  ’a ve bu projede emeği geçen tüm  Teşkilatına teşekkür eden veliler; belki de çocuklarının hayatları boyunca böyle bir şansı bir daha yakalayamayacaklarını ifade ederek, 5 gece ve 6 gün sürecek gezi için çocuklarını sevinç gözyaşları ile uğurladılar.AYAKTA

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: