UTEF’ ten Açıklama

BELGE: YARDIMLAŞMA İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

Antakya’da açılan Uluslararası Tüm Engelliler, Yaşlılar, Kimsesizler Türkiye Federasyonu (UTEF) Hatay İl Temsilciliği görevini yürüten İsmail Belge dün yaptığı konuşmada yardımlaşma içerisinde olacaklarını ifade etti.

Yaklaşık 1 ay önce Antakya’da açılan UTEF Hatay il temsilciliği ile alakalı ve çalışmalarıyla ilgili veren Belge şunları söyledi; “Engellilerimizin, yaşlılarımızın ve kimsesizlerin kimsesi olmak için var gücümüzle çalışacağız.

Toplum hayatının devamı için çalışmak ve üretmek gerekir. Bu insanlar ihtiyaçlarını karşılamak için iş birliği yapmak, dayanışma içinde olmak zorunda kalırlar.

Birbirlerinin ürettiklerinden, hizmetlerinden yararlanırlar. Okullar, kooperatifler, vakıflar, Federasyonlar ve Dernekler işbirliği ve dayanışmanın birer örnekleridir. Yardımlaşma ve dayanışma toplum fertlerinin sahip olması gereken en güzel özelliklerdendir.

Eğer çevremizdekilerle sürekli yardımlaşma içerisinde olursak hem daha mutlu hem de daha huzurlu oluruz. Birlik beraberlik, yardımlaşmayla, insanlık olarak güzel yürekleri birleştirip, el ele vererek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşacağız.” Dedi.