Vali Ata İskenderun Belediyesi’nde

VALİ ATA İSKENDERUN BELEDİYESİNDE BRİFİNG ALDI

Hatay Valisi Erdal Ata, İskenderun Belediyesini ziyaret ederek belediyenin hizmet ve projeleriyle ilgili İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’den brifing aldı.
Vali Ata’nın İskenderun ziyareti, İskenderun’a katkı sağlamak amacıyla açılması planlanan Valilik Çalışma Ofisi’nin restorasyon çalışmalarını incelemesi ile başladı.
Vali Ata buradan ayrıldıktan sonra İskenderun Belediyesini ziyaret etti. Başkan Seyfi Dingil, belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Bilgin ve Ahmet Çetinkaya tarafından kapıda karşılanan Vali Ata, belediyenin sorumluluk alanında gerçekleştirilen ve önümüzdeki yıllarda gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında brifing aldı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,” Sayın Valimizin bizleri ziyareti son derece memnun etmiştir. İskenderun’a hizmet konusunda her zaman iletişim halinde olacağız. Bundan sonrada İskenderun için çalışmaya devam edeceğiz. Belediyemiz tarafından Valiliğe tahsis edilen binada Sayın Valimizin haftanın belirli günlerinde çalışmaları burada sürdürecek olması bölge açısından son derece önemli bir gelişmedir” dedi.
Vali Ata ise yaptığı değerlendirmede, İskenderun’un Hatay’ın en büyük ilçesi olmasının yanı sıra Türkiye’nin önde gelen büyük ilçelerinden biri olduğunu belirterek özellikle ticaret, sanayi, deniz ticareti ve turizm alanında hızla gelişen bir ilçe olduğuna vurgu yaptı.
İskenderun’un sahip olduğu bu potansiyeli daha da ileri seviyelere taşıyarak daha güçlü bir Hatay ve daha güçlü bir Türkiye’nin inşasına katkı sağlamak için var güçleriyle çalışacaklarını söyleyen Vali Ata, ilçede yapılacak yatırımların önünde oluşabilecek tıkanıkları gidermek ve halkımıza hizmet etme noktasında projeleri hızlıca tamamlamak için Valilik olarak azami gayreti göstereceklerini sözlerine ekledi.
Vatandaşlarımıza sunulan hizmetler konusunda belediyeler ile işbirliği yapmanın önemli olduğunu değinen Vali Ata, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e çalışmalarında başarılar diledi.