Vali Doğan’dan Kutlama

VALİ DOĞAN’IN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
Hatay Valisi Rahmi Doğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: 1977 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kadınlara ekonomik ve sosyal alanda eşit hakların tanınmasından bu yana, 8 Mart ‘Dünya Kadınlar Günü’ olarak kutlanmaktadır.
“Sizin en hayırlınız kadınlarına karşı iyi davrananlarınızdır.” diyen Peygamber Efendimiz kadına verilmesi gereken değeri açık ve net olarak ortaya koyuyor aslında. Kadınlarımıza müteşekkir olduğumuz bir husus da milletimizin içinde bulunduğu bu kritik dönemde Şehit annelerimizin ve şehitlerimizin eşlerinin gösterdikleri metanetli duruşlarıdır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyadaki gelişmiş birçok ülkeden önce Türk kadınına ‘Seçme ve Seçilme Hakkı’nı vermiş, kadınlarımıza verdiği önemi “Ey Kahraman Türk Kadını! Sen, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” diyerek göstermiştir.
“Evladım anasız büyür de vatansız büyüyemez.” diyen ve beşikteki bebeğini bırakıp cepheye koşan Nene Hatun’u, dünyanın ilk kadın Savaş Pilotu Sabiha Gökçen’i, İstiklal Mücadelesi’nde yaralanmasına rağmen mücadeleyi bırakmayan Kara Fatma’yı ve Şehit Yarbay Songül Yakut, Şehit Başkomiser Zeynep Sağır, Şehit Komiser Yardımcısı Gülşah Güler olmak üzere adını sayamadığım bütün kadın şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.