18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Eylül 23:38
Yorum Yok
593
Vali Lekesiz: Yenilenmezseniz,Yenilirsiniz!

Vali Lekesiz: Yenilenmezseniz,Yenilirsiniz!

TÜMSİAD Hatay Şubesi tarafından İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında inovasyon semineri düzenlendi.

 TÜMSİAD’ın İnovasyon seminerinde konuşan Hatay Valisi Lekesiz; Yenilenmezseniz, Yenilirsiniz!

 TÜMSİAD Hatay Şubesi tarafından İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında inovasyon semineri düzenlendi.

TÜMSİAD Hatay şube Başkanı Hasan Ertürk seminer öncesi yaptığı açılış konuşmasında, ‘TÜMSİAD olarak bölge ve ülke ekonomisine katkı vermenin yanı sıra iş adamlarımızı da ülkemiz ve dünyadaki gelişmelerden haberdar etmek için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

 TÜMSİAD’ın tanıtım filminin de gösterildiği seminerde söz alan Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Yenilenmezseniz yenilirsiniz sözünü hatırlatarak, “Hatay’ın potansiyeli hepimiz için heyecan oluşturuyor. Limanı, deniz kıyısı, ovası, inanç turizminin değerleri ile ilimiz önemli bir potansiyele sahip. Zaman içerisinde bölgemize yapılacak yatırım rakamının 12.5 milyar dolara çıkmasını bekliyoruz. Eskilerde binlerle milyonlarla ifade edilen yatırımlar artık milyon dolarlarla ifade edilmeye başlaması bölgemizin ekonomik anlamda ne kadar geliştiğini göstermektedir” dedi. Boğaziçi Üniversitesinin 2011 yılında yaptığı yatırım değerlendirmesinde iş adamlarının en fazla Gaziantep ve Hatay’ı tercih ettiklerine dikkat çeken Vali Lekesiz, İskenderun Hassa Tünel projesinin de hayata geçmesi ile bölgemiz dolaylı ve direk olarak 81 il arasında en önemli yerini alacaktır ve bu proje bölgeye yatırım yapmak isteyenler için çok önem arz edecek, en az 2 milyon kişi bu bölgede istihdam edilecektir. 70 bin dönüm hazine arazisi yatırımcısını bekliyor. İskenderun Hassa projesi ete kemiğe büründü 2.5 yılda bitirilmesi planlanıyor ve hayata geçirilmesi de yakın bir zaman” diye konuştu. Suriye ve Ortadoğu’da yaşanan olayların sona ermesi ile birlikte Hatay nüfusunun önümüzdeki 10 yıl içerisinde 1 milyona ulaşacağına dikkat çeken Vali Lekesiz, “Ortadoğu da yaşanan olayların bitmesi ile birlikte bölgemiz ekonomisinin önü açılacak. Sosyal ve ekonomik yönden heyecan verici bir ilimiz var. Bu bakımdan ilin potansiyelini hayata geçirme noktasında yatırımcılarımıza iş adamlarımıza sivil toplum kuruluş temsilcilerimize önemli görevler düşmektedir” ifadelerine yer verdi.itsoo

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: