02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
29 Eylül 23:38
Yorum Yok
662
Vali Lekesiz: Yenilenmezseniz,Yenilirsiniz!

Vali Lekesiz: Yenilenmezseniz,Yenilirsiniz!

TÜMSİAD Hatay Şubesi tarafından İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında inovasyon semineri düzenlendi.

 TÜMSİAD’ın İnovasyon seminerinde konuşan Hatay Valisi Lekesiz; Yenilenmezseniz, Yenilirsiniz!

 TÜMSİAD Hatay Şubesi tarafından İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında inovasyon semineri düzenlendi.

TÜMSİAD Hatay şube Başkanı Hasan Ertürk seminer öncesi yaptığı açılış konuşmasında, ‘TÜMSİAD olarak bölge ve ülke ekonomisine katkı vermenin yanı sıra iş adamlarımızı da ülkemiz ve dünyadaki gelişmelerden haberdar etmek için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

 TÜMSİAD’ın tanıtım filminin de gösterildiği seminerde söz alan Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Yenilenmezseniz yenilirsiniz sözünü hatırlatarak, “Hatay’ın potansiyeli hepimiz için heyecan oluşturuyor. Limanı, deniz kıyısı, ovası, inanç turizminin değerleri ile ilimiz önemli bir potansiyele sahip. Zaman içerisinde bölgemize yapılacak yatırım rakamının 12.5 milyar dolara çıkmasını bekliyoruz. Eskilerde binlerle milyonlarla ifade edilen yatırımlar artık milyon dolarlarla ifade edilmeye başlaması bölgemizin ekonomik anlamda ne kadar geliştiğini göstermektedir” dedi. Boğaziçi Üniversitesinin 2011 yılında yaptığı yatırım değerlendirmesinde iş adamlarının en fazla Gaziantep ve Hatay’ı tercih ettiklerine dikkat çeken Vali Lekesiz, İskenderun Hassa Tünel projesinin de hayata geçmesi ile bölgemiz dolaylı ve direk olarak 81 il arasında en önemli yerini alacaktır ve bu proje bölgeye yatırım yapmak isteyenler için çok önem arz edecek, en az 2 milyon kişi bu bölgede istihdam edilecektir. 70 bin dönüm hazine arazisi yatırımcısını bekliyor. İskenderun Hassa projesi ete kemiğe büründü 2.5 yılda bitirilmesi planlanıyor ve hayata geçirilmesi de yakın bir zaman” diye konuştu. Suriye ve Ortadoğu’da yaşanan olayların sona ermesi ile birlikte Hatay nüfusunun önümüzdeki 10 yıl içerisinde 1 milyona ulaşacağına dikkat çeken Vali Lekesiz, “Ortadoğu da yaşanan olayların bitmesi ile birlikte bölgemiz ekonomisinin önü açılacak. Sosyal ve ekonomik yönden heyecan verici bir ilimiz var. Bu bakımdan ilin potansiyelini hayata geçirme noktasında yatırımcılarımıza iş adamlarımıza sivil toplum kuruluş temsilcilerimize önemli görevler düşmektedir” ifadelerine yer verdi.itsoo

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: