18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
18 Ekim 16:36
Yorum Yok
617
Vali Lekesiz’den Gadir Hum Kutlaması

Vali Lekesiz’den Gadir Hum Kutlaması

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yüzyıllardır farklı kültür, inançların uyum, ahenk içerisinde bir arada huzur ve barış içerisinde yaşadığı Hatay’ın bir medeniyetler şehri olduğu belirtti.

 

Lekesiz, ilde Alevi vatandaşların geleneksel olarak kutladığı “Gadir Hum Bayramı” dolayısıyla mesaj yayımladı. Etnik, bölgesel ve dinsel çatışmaların etki alanını alabildiğine arttığı günümüzde, Hatay’daki birlik ve beraberlik ikliminin ne kadar önemli olduğunun daha iyi anlaşıldığını ifade eden Lekesiz, mesajında şunlara yer verdi: “Yüzyıllardır farklı kültür, inançların uyum, ahenk içerisinde bir arada huzur ve barış içerisinde yaşadığı Hatay, bir medeniyetler şehridir. İnsanlığın huzur ve barış özleminin temeli olan sevgi ve hoşgörünün bir hayat biçimi haline geldiği ilimizde kardeşlik, bugün olduğu gibi bundan sonra da hakim olacaktır. Her din ve mezhepten vatandaşımızın bayram sevinçlerini beraberce yaşadığımız ilimizde, aynı şekilde tüm vatandaşlarımızın üzüntü ve tasalarına da ortak oluyor, bunu yüreğimizin derinliklerinde hissediyoruz. İlimizde yaşayan Alevi vatandaşlarımızın her yıl büyük bir heyecanla kutladıkları Gadir Hum Bayramı da bizleri biraraya getiren önemli günlerden biridir. Bu duygu ve düşüncelerle ilimiz genelinde yaşayan Alevi vatandaşlarımızın Gadir Hum Bayramı’nı kutlar, sağlık, huzur ve afiyet içerisinde nice güzel bayramlara sevdikleri ile beraber erişmelerini dilerim.”

 

celalettin-lekesiz

celalettin-lekesiz

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: