27 Kasım 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
18 Ekim 16:36
Yorum Yok
688
Vali Lekesiz’den Gadir Hum Kutlaması

Vali Lekesiz’den Gadir Hum Kutlaması

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yüzyıllardır farklı kültür, inançların uyum, ahenk içerisinde bir arada huzur ve barış içerisinde yaşadığı Hatay’ın bir medeniyetler şehri olduğu belirtti.

 

Lekesiz, ilde Alevi vatandaşların geleneksel olarak kutladığı “Gadir Hum Bayramı” dolayısıyla mesaj yayımladı. Etnik, bölgesel ve dinsel çatışmaların etki alanını alabildiğine arttığı günümüzde, Hatay’daki birlik ve beraberlik ikliminin ne kadar önemli olduğunun daha iyi anlaşıldığını ifade eden Lekesiz, mesajında şunlara yer verdi: “Yüzyıllardır farklı kültür, inançların uyum, ahenk içerisinde bir arada huzur ve barış içerisinde yaşadığı Hatay, bir medeniyetler şehridir. İnsanlığın huzur ve barış özleminin temeli olan sevgi ve hoşgörünün bir hayat biçimi haline geldiği ilimizde kardeşlik, bugün olduğu gibi bundan sonra da hakim olacaktır. Her din ve mezhepten vatandaşımızın bayram sevinçlerini beraberce yaşadığımız ilimizde, aynı şekilde tüm vatandaşlarımızın üzüntü ve tasalarına da ortak oluyor, bunu yüreğimizin derinliklerinde hissediyoruz. İlimizde yaşayan Alevi vatandaşlarımızın her yıl büyük bir heyecanla kutladıkları Gadir Hum Bayramı da bizleri biraraya getiren önemli günlerden biridir. Bu duygu ve düşüncelerle ilimiz genelinde yaşayan Alevi vatandaşlarımızın Gadir Hum Bayramı’nı kutlar, sağlık, huzur ve afiyet içerisinde nice güzel bayramlara sevdikleri ile beraber erişmelerini dilerim.”

 

celalettin-lekesiz

celalettin-lekesiz

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

Kara Gün Dostu Abdülkerim Güven

AK Parti İskenderun ilçe başkanı Abdülkerim Güven yangından zarar gören bölge vatandaşlara destek çıktı. Başkan Güven yaptığı açıklamada; “AZGANLIK, SARISEKİ VE AKARCA’... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: