21 Eylül 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
19 Ağustos 16:54
Yorum Yok
604
Drenaj kanalı inşaat çalışması sürüyor

Drenaj kanalı inşaat çalışması sürüyor

İskenderun’un Mustafa Kemal, Gürsel, Modernevler ve Meydan mahalleleri ile Mustafa Kemal Üniversitesi yerleşkesi alanında yağmursuyu baskınına son verecek olan yağmursuyu drenaj kanalı inşaat çalışması aralıksız devam ediyor.
Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili Su ve Kanalizasyon Müdürü Garip Sönmez’den bilgi alan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Mustafa Kemal, Gürsel, Modernevler, Meydan mahalleleri ve MKÜ yerleşkesi alanındaki yağmursularının drenaj kanalıyla feyezan kanalına tahliyesinin sağlanacağını belirterek, “Bu mahalleler bundan böyle kuru kış geçirecek. Çok önemli bir çalışma bu” dedi. Eski yağmursuyu kanal borularının dar ve tıkalı olduğunu ve geçen zaman içerisinde işlevini tamamen yitirdiğini belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Dolayısıyla buralar su altında kalıyordu” diye konuştu.

 

Adalet Sarayı, AVM kavşağından , Karaağaç Asri Mezarlığa kadar Arsuz yolunda betonarme kutu kesit yağmursuyu drenaj kanalı inşaatı sürüyor. Adalet Sarayı, AVM kavşağında yapılan drenaj kanalı çalışması kapsamında, beton dökümü gerçekleştirildi. Mustafa Kemal Mahallesi Hasan Ali Yücel caddesinde yapımı tamamlanan drenaj kanalı, Arsuz yolunda yapılmakta olan betonarme kutu kesit yağmursuyu drenaj kanalına bağlanmak suretiyle, yağmur sularının denize deşarjı sağlanmış olacak. Modernevler Mahallesinde yeni atık su kanal çalışması Modernevler mahallesi Remzi İlboğa kışlası sahasındaki askeri tesisler ve bu kışla yanında Modernevler mahallelerinin önemli bir yerleşim alanının, atıksu kanalizasyon şebekesi inşaatı çalışmaları sürüyor. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Modernevler Mahallesi’nde atıksu kanalizasyon şebekesi inşaat çalışmasını da yerinde inceledi. Mahalle sakinleri, su baskınına son verecek drenaj kanalı çalışmasından dolayı Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: