06 Aralık 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
19 Ağustos 16:54
Yorum Yok
679
Drenaj kanalı inşaat çalışması sürüyor

Drenaj kanalı inşaat çalışması sürüyor

İskenderun’un Mustafa Kemal, Gürsel, Modernevler ve Meydan mahalleleri ile Mustafa Kemal Üniversitesi yerleşkesi alanında yağmursuyu baskınına son verecek olan yağmursuyu drenaj kanalı inşaat çalışması aralıksız devam ediyor.
Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili Su ve Kanalizasyon Müdürü Garip Sönmez’den bilgi alan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Mustafa Kemal, Gürsel, Modernevler, Meydan mahalleleri ve MKÜ yerleşkesi alanındaki yağmursularının drenaj kanalıyla feyezan kanalına tahliyesinin sağlanacağını belirterek, “Bu mahalleler bundan böyle kuru kış geçirecek. Çok önemli bir çalışma bu” dedi. Eski yağmursuyu kanal borularının dar ve tıkalı olduğunu ve geçen zaman içerisinde işlevini tamamen yitirdiğini belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Dolayısıyla buralar su altında kalıyordu” diye konuştu.

 

Adalet Sarayı, AVM kavşağından , Karaağaç Asri Mezarlığa kadar Arsuz yolunda betonarme kutu kesit yağmursuyu drenaj kanalı inşaatı sürüyor. Adalet Sarayı, AVM kavşağında yapılan drenaj kanalı çalışması kapsamında, beton dökümü gerçekleştirildi. Mustafa Kemal Mahallesi Hasan Ali Yücel caddesinde yapımı tamamlanan drenaj kanalı, Arsuz yolunda yapılmakta olan betonarme kutu kesit yağmursuyu drenaj kanalına bağlanmak suretiyle, yağmur sularının denize deşarjı sağlanmış olacak. Modernevler Mahallesinde yeni atık su kanal çalışması Modernevler mahallesi Remzi İlboğa kışlası sahasındaki askeri tesisler ve bu kışla yanında Modernevler mahallelerinin önemli bir yerleşim alanının, atıksu kanalizasyon şebekesi inşaatı çalışmaları sürüyor. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Modernevler Mahallesi’nde atıksu kanalizasyon şebekesi inşaat çalışmasını da yerinde inceledi. Mahalle sakinleri, su baskınına son verecek drenaj kanalı çalışmasından dolayı Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: