YAMAN: Eğitime Dikkat Çekti

Selim-Tevfik Eskiocak AL dayanışma gecesinde konuşan Başkan Yaman: DÜŞÜNEN, ÜRETEN VE PAYLAŞAN BİR NESİLE İHTİYAÇ VAR

Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından De- Liban Tesisleri’nde düzenlenen dayanışma yemeğine katılan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, göreve geldiklerinden beri eğitim kurumlarına yaptıkları katkıları ifade ederken, anne babaların çocuklarını sadece akademik başarılara göre değerlendirmemesi gerektiğini hatırlattı.

“Çocuklarımız, geleceğimizdir. Onları üreten, düşünen, paylaşan, barıştan ve kardeşlikten yana topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Geleceğe sağlıklı nesiller yetiştirmeliyiz” diyen Başkan Yaman, Defne Gençlik ve Kültür Merkezi’nde açılan TEOG kurslarına da değindi. Halkın gösterdiği ilgiden son derece memnun olduklarını ifade eden Başkan Yaman, “İlçe genelindeki 88 okulumuza katkımızın amacı, gençlerimizi aydınlık yarınlara taşımaktır. TEOG kurslarından 10-20 öğrenci biraz daha iyi bir üniversite kazanırlarsa, bu bizim mutluluğumuzu artırır” ifadesini kullandı.

Defne ilçesine okul yaptıran işadamı Necmi Asfuroğlu, Selim-Tevfik Eskicocak gibi hayırseverlerin kalıcı eserler bırakmakla ölümsüzleştiklerini ifade eden Yaman, gençleri geleceğe barış ve kardeşlik yana hazırlamak gerektiğini sözlerine ekledi. 54 öğretmen, 5 hizmetli ve 1078 öğrencisi ile Defne ilçesinin en büyük okulu olan Selim-Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi Müdürü Tahsin Görür, “Bir okul açan, bir hapishane kapatır” özlü sözünü hatırlatarak, eğitime yapılan yatırımların toplumu aydınlığa taşıdığını söyledi. Defne halkının eğitim bakış açısından duyduğu memnuniyeti belirten Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan da, çocukların geleceğe dönük üretici, yapıcı, sorgulayıcı, barıştan ve kardeşlikten yana yetiştirilmesinin önemine değindi.

Gecede eğitime katkılarından dolayı Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ile hayırsever Tevfik Eskiocak’a birer plaket sunuldu. Plaketleri okul aile birliği yönetim kurulu adına İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan sundu. Okul Aile Birliği Başkanı Mithat Mersin ve yönetim kurulu üyeleri Ayhan Karasu, Süleyman Kababıyık, ve Nihat Duman’ın konuklarla ilgilendiği dayanışma yemeği, piyanist Mehmet Polat’ın seslendirdiği coşkulu ezgiler ile okula katkı sağlayan eşya çekilişi ile son buldu.