Yaran Eğitime Dikkat Çekti

Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Yaran eğitimin ilk basamağı olan ilköğretimin önemine dikkat çekerek çağdaş ve uygarlığın temel koşulunun eğitim olduğuna işaret etti.

 

İlkokullarda birinci sınıf öğrencilerinin ders başı yapması dolayısıyla bir açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Yaran ”Yarının büyükleri çocuklarımızı üretken birer insan olarak ne kadar iyi hazırlarsak ülkemizin kalkınmasında, gelişmesinde ve daha ileriye gitmesinde o derece önemli katkılar sağlamış olacağız” dedi.

Ak Partili Yaran, genç ve dinamik bir nüfusa sahip Türkiye’de 20 milyona varan eğitim ordusu ile iyi, ahlaklı, çalışkan, sorumlu ve üretken birer insan olarak yetiştirilmesi ve topluma kazandırılması bakımından genel bütçeden en çok payın Milli Eğitim’e ayrıldığını, eğitim sorunlarını çözerek daha çağdaş düzeye getirmek için çabalar sürdürüldüğünü söyledi.

 

Çağdaş ve uygar olmanın temel koşullarından birinin eğitim olduğuna işaret eden Ak Partili Yaran “Düzenli, kalıcı ve geleceğe yönelik sağlam bir eğitim sistemi ile eğitimin sorunlarını aşılabilir noktasına getirmek, ancak çağın gereklerine uygun bir eğitim zemini hazırlayıp hayata geçirmekten geçer. 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle bu heyecanı birlikte paylaşıyor, öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin yeni ders yılında başarılı bir yıl geçirmelerini ve tüm ülkemize hayırlar getirmesini dilerim” diye konuştu.yaran