27 Eylül 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
13 Eylül 21:20
Yorum Yok
447
Yaran Eğitime Dikkat Çekti

Yaran Eğitime Dikkat Çekti

Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Yaran eğitimin ilk basamağı olan ilköğretimin önemine dikkat çekerek çağdaş ve uygarlığın temel koşulunun eğitim olduğuna işaret etti.

 

İlkokullarda birinci sınıf öğrencilerinin ders başı yapması dolayısıyla bir açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Yaran ”Yarının büyükleri çocuklarımızı üretken birer insan olarak ne kadar iyi hazırlarsak ülkemizin kalkınmasında, gelişmesinde ve daha ileriye gitmesinde o derece önemli katkılar sağlamış olacağız” dedi.

Ak Partili Yaran, genç ve dinamik bir nüfusa sahip Türkiye’de 20 milyona varan eğitim ordusu ile iyi, ahlaklı, çalışkan, sorumlu ve üretken birer insan olarak yetiştirilmesi ve topluma kazandırılması bakımından genel bütçeden en çok payın Milli Eğitim’e ayrıldığını, eğitim sorunlarını çözerek daha çağdaş düzeye getirmek için çabalar sürdürüldüğünü söyledi.

 

Çağdaş ve uygar olmanın temel koşullarından birinin eğitim olduğuna işaret eden Ak Partili Yaran “Düzenli, kalıcı ve geleceğe yönelik sağlam bir eğitim sistemi ile eğitimin sorunlarını aşılabilir noktasına getirmek, ancak çağın gereklerine uygun bir eğitim zemini hazırlayıp hayata geçirmekten geçer. 2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle bu heyecanı birlikte paylaşıyor, öğrenci, veli ve öğretmenlerimizin yeni ders yılında başarılı bir yıl geçirmelerini ve tüm ülkemize hayırlar getirmesini dilerim” diye konuştu.yaran

Bir Yorum Yazın

Diğer “MANŞET ” Haberleri

Abdülkerim ‘GÜVEN’ Tazeledi

AK Parti İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi geniş katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi. Ak Parti İskenderun 7.Olağan kongresi Hatay İl Koordinatörü Çankırı Milletvekili... Devamı..

EXPO 2021 Forumu Gerçekleşti

EXPO 2021 Hatay Turizm Forumu, 23 Eylül Çarşamba günü farklı birçok sektörden önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti.Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses ve Goodworks İletişim... Devamı..

Güven: Kaldığımız Yerden Devam

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av. Abdülkerim Güven bugün İskenderun 7. Olağan İlçe Kongresi için açıklamalarda bulundu. Güven; “Salgın sebebiyle ara vermek... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: