Yaren-Der’ den Örnek Davranış

Yaren Yardım Gönüllüleri yaptığı Hayır Islerinde Takdir Görüyor

Yaren-Der yaptıgı açıklamada; “Hassa’nın şirin bir köyü olan Güvenç’teki ilkokulun fiziki şartları gerçekten çok kötü durumdaydı. Zaman içerisinde geçici, küçük dokunuşlar yapılsada, maalesef istenen düzeye gelememişti. Bir eğitimci olarak eğitimdeki fiziki şartların, eğitimi nasıl etkilediğini gayet iyi bilen birisiyim, bundan dolayı Güvenç ilkokulunun eğitim şartlarının artık kalıcı olarak düzeltilmesi gerektiğine inanarak yola çıktık. Gereken yerlerle görüşmeler yaparak 5 ay önce işe koyulduk. Öncelikli olarak, öğrencilerin okul ile evleri arası çok uzak olduğu için öğle arası eve gidip gelmeleri mümkün olmuyordu. Bundan dolayı, yavrularımız yanlarında getirdikleri beslenmelerini yiyorlardı. Ancak yemeklerini yemek zorunda kaldıkları yer, sadece üstü kapalı, etrafı açık olan derme çatma masa ve sıralardan oluşuyordu. Etrafı açık olduğu için, kışın soğuk yazın ise sıcakta yemeklerini yemek zorunda kalıyorlardı. İlk olarak burayı düzeltmek ile işe başladık. Çok şükür artık beslenmelerini daha nezih, kapalı ve hijyenik bir ortamda yiyebilecekler.
Daha sonra okulda yetersiz sınıf sorunu olduğu için tek katlı olan okulumuzun ikinci katını çıktık. Fazladan 2 tane daha büyük ve ferah derslik oluşmuş oldu. Böylelikle anasınıfı olarak kullanılan ve çok kötü şartlara sahip sınıfımız gayet güzel ve modern bir şekilde donatılıp, eğitim verilmeye başladı.
Tüm sınıflara bilgisayar uyumlu televizyonlar takıldı. Okula ses sistemi alındı ve güvenlik kamera sistemi takıldı.
Öğretmenler odası düzeltildi ve klima takıldı.
Ve son olarak açılış için gittiğimizde ise yavrularımıza sürpriz yaparak, her türlü kırtasiye ihtiyaçları içinde bulunan çantaları kendilerine hediye edildi. Çocukların mutluluğu gerçekten görülmeye değerdi.
Bu güzel projede bizden desteklerini esirgemeyen kurum, kuruluş ve şahıslara, şahsım ve derneğim adına, okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve minik yavrularımız adına şükranlarımı sunarım.” dedi.

İLKER KARAGÖZ
YAREN YARDIM GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI