Yavuz’ dan Işık Şener’ e Önemli Açıklamalar

İskenderun Belediyesi MHP Meclis Üyesi İbrahim Yavuz’ dan Büyükşehir Gazetesi sahibi Işık Şener’ e birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2016 yılına kadar yapılan hizmetleri, harcamaları değerlendiren İbrahim Yavuz Denetleme komisyonu’ na seçildikten sonra herşeyi daha dikkatli didiklediğini ve hiçbir yanlışın gizli kalmayacağını yaptığı röportajda açıkladı.

“BELEDİYEMİZDEN SADECE 2 ENGELLİ İÇİN SANDALYE İSTEDİK!”

İskenderun belediyesinde meclis üyesi seçildiğimden beri İskenderun menfaatleri için çalışmaya başladığını ifade eden İbrahim Yavuz “MHP grubu olarak İskenderun’ a nasıl katkımız olur diye hareket ettik. Her meclis oturumunda İskenderun için önerimiz oldu ve ilk teklif engelliler hizmet birimi çok beğenildi ve halktan çok teşekkür aldık. Önceleri çok sevindik ama işin içine girdikçe umudumu yitirdim İskenderun için dahi olsa muhalefetin önerisi dikkate şehit ailelerine dahi tahsis edilecek 2 araç verilmedi. Hep bu süreçleri takip ettim. İskenderun halkı o kadar küçük şeylerle mutlu edilmeye başlandı ki sokağındaki çukur kapatılsa vatandaşlar ciddi hizmet olarak görünüyordu. Oysa ki ben Piri Reis mahallesinde oturuyorum ve Cumhuriyet, Barbaros, 49 Evler 2 yıldır ne gelen var ne hizmet eden! İskenderun adına bir gün bile kaybetmeye tahammül edemiyordum bu kadar sinirli olmam belki bu yüzdendir.” açıklamasında bulundu.

“SANDALYE YOK AMA DONDURMAYA 47 BİN TL!”

Halbuki istenince hizmet etmek ve karşılığında dua almak çok güzel bir duygudur. Bu kadar aydır edindiğim tecrübe ve bilgi doğru kişilerin elinde İskenderun gerçekten şaha kalkacağıdır. Önemli olan kaynakları doğru kullanmak!” diyen Yavuz konuşmasına şöyle devam etti.” Seyfi Dingil’ in arkadaşı, dostu siyasi ekibi nasıl ekip bir türlü çözemedik. Büyükşehir meclis üyeleri var, ortak dostları, arkadaşları var ve Seyfi Dingil ile Lütfü Savaş’ ın halkımız adına, hizmet adına aralarını düzeltemiyor veya düzeltmek istemiyorlar hatta aralarının açılmasına bile sebep olanlar başarılı oldu.

İskenderun meclisinde bir Hatay Büyükşehir meclis üyesi kalkıp bilgi verebiliyor mu? 2 yıldır bir su ücretleridir gidiyor. Biz zam yapmadık düşürdük, mahkemeye verdik gibi olayları değil vatandaş sonuç bekliyor. Ekip bir yönden önemlidir. Bir başkanın ekibi ne kadar proje yapmış? Kaç Projeyi takip etmiş, vatandaşa yardımcı olmuş mu? Hangi müdür nerede ne iş yapar? Hangi vatandaşın sıkıntısı var bilir mi? Ekip başkana proje vermez Büyükşehir bilgisi alışverişi olmadan meclis kararları ile birbirinden ayrı, kopuk bir HBB ve İskenderun Belediyesi yaşıyoruz. 2 senede bir park yapan ve 2 yıllık Belediye bütçesini neredeyse sonuna kadar harcayan bir Belediye’ nin park dışında doğru düzgün İskenderun’ a hizmet edildiğini göremedik. Maalesef kentimiz geriye gittikçe gidiyor.

“YA İŞ ADAMLARINA NE DEMELİ?”

Başkan işlerini yapınca çok iyi ama yapmayınca çok kötü, belediye hizmet vermiyor deyip hemen Ankara’ya şikayet ediliyor. Ama işlerini yaptıranlarda “En büyük belediye İskenderun Belediyesi naralarını atıyor. Yani burada hizmeti konuşan yok , eksikleri söyleyen yok .

Şöyle anlatayım eksikleri söyleyen bir Ak Partili  meclis üyesi kaç tanedir? Geçtiğimiz günlerde Ak PArti Genel Merkez’inden neden geldi? Neden bilgi topladı? Neden herkesi aradılar ve dinlediler? Yada kaç iş adamı “Bunlar, şunlar eksik. Bu memlekete hizmet istiyorum” dedi? Diyebildi? Herşeyi açıkça konuşamazlar çünkü kimse bu memleketi düşünmüyor “aman yarın bir işim olur aman tepki almayayım” derdinde!

Öyle vatansever yada memleketin önde geleni olunmuyor yada ramazanda bir iftar yemeği verince İskenderunlu olunmuyor! Gazetelerde hayır yapıp baş sayfaya resmini koydurunca da İskenderunlu, vatansever veya milliyetçi olunmuyor. Kimse kusura bakmasın. Özellikle halkımız her şeyi görüyor. Vatandaşımız eskisi gibi değil ve sosyal medyadan tüm icraatları görüyor, duyuyor ve bilgi sahibi oluyor.

SEYFİ DİNGİL KADAR YAKININDAKİLERİN DE SUÇU VAR!

Seyfi Dingil’ in suçu yok mu? Var ama yanındakilerin, o ekibi konumundakilerin ve hatta İsknederun’un daha çok suçu var. Eğer memlekette hizmet aksıyorsa, düzgün işler dönmüyorsa o yönlendirenler yani yönlendiremeyenler bu olaylara bu gelinen duruma ortaktır! Bu kötü ortaklıktan geri dönemeyen pişman olmayan ve ses çıkarmayanları Allah’a havale ediyorum!

“BEN BELEDİYE DENETİM KOMİSYON ÜYESİ OLDUKTAN SONRA…”

Herhangi bir Belediyede Denetleme Komisyonu’ na seçilmek, yapılan harcamalar, israflar ve hatta eksiklikleri çıkartıp Başkan’ın önüne koymak, yanlışları göstermek, uyarmak doğru ise takdir etmek, yardımcı olmak demektir.

Asla yanlışa kulp bulmak, kılıf hazırlamak veya görmezlikten gelmek değildir. İskenderun’un geleceğinin, hizmetlerinin kaybolduğunu görüyorum. Gündem şuanda inceleme. Ben girmeden önce bilmediğiniz, sorulmayan yerlerden denetleme yapacağım diye ikaz etmiştim.

2016 yılı olarak 3 Ak Parti, 1 CHP ve 1 MHP’ den komisyon oluşturuldu. Yanlış, eksik gördüğüm herşeyi soruyor araştırıyorum. Raporun sonucunu İskenderun ve Ankara ile paylaşacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Burada sadece belediye yönetimi değil aracılar ve onlara müdahil olanları da yazacağım. Şehit cenazesinde en ön sırada olup hem şehit çocuklarını hakkını yedirmeyeceğimi herkes görecek, bilecek. Kuliste farklı sahnede farklı davrananlara başta yüce adalet sonra halk hesabını soracaktır.

HESABINI SORACAĞIM!”

Halk beni hakkını savunmam için o meclise, o koltuğa oturtturdu. Rant elde etmek, kolay yoldan bir şeyler kazanmak için değil. Herkesin mesleği var, ticaret yapar. İskenderun Belediyesi içerisinde siyaset yapılır, ticaret değil!

İskenderun Belediyesi’ ne bir çok denetçi, Sayıştay geldi rapor tuttu. Bende raporlarımı tutuyor, yanlışları not ediyor ve dosya oluşturuyorum. Eğer benim gördüğümü göremeyen memur, devlet görevlisi hatta Sayıştay görevlileri varsa onlardan da hesabını soracağımı tüm İskenderun halkı bilsin. Bu milletin hakkını MHP grubu olarak yedirmeyeceğimizin tüm İskenderun halkı farkında. Umarım Başkan Seyfi Dingil ve ekibi kendilerine çeki düzen verir ve bundan sonra İskenderun halkına gerekli değeri, hakkettiği hizmeti verirler.” açıklamalarında bulundu.