19 Eylül 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
7 Eylül 12:05
Yorum Yok
480
Yazar: Turizm Cennetine Talibim

Yazar: Turizm Cennetine Talibim

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklayan Abdülaziz Yazar, Arsuzlu hemşerileriyle birlikte katılımcı, demokrat, güçlü, hep birlikte yönetecekleri bir ‘Arsuz hedeflediğini söyledi.

 

Babası Ali Yazar ile kardeşlerinin de hazır bulunduğu kahvaltılı basın toplantısı ile Arsuz Belediye Başkanlığı aday adaylığını basın aracılığıyla kamuoyuna açıklayan Abdulaziz Yazar, talip olduğu göreve yabancı olmadığını ifade etti.

 

Yerel seçimlere az bir zaman kala; CHP çatısı altında daha önce gerek belediye başkanı, gerekse milletvekili olarak görev yapmanın heyecanını bir kez daha belediye başkanlığı için yaşadığını vurgulayan Abdulaziz Yazar “Öncelikle Arsuzlu olduğumu özellikle vurguluyorum. Üç dönem yaptığım Gözcüler Belediye Başkanlığım döneminde hemen hemen tüm Arsuz ve çevresindeki belde ve köylerimizdeki vatandaşlarımızla mükemmel bir bağımız olmuştu. Sonra iki dönem de, çatısı altında bulunmaktan onur duyduğum CHP’den milletvekili seçildim ve hizmet ettim. Geçmişteki birikimim, Belediyecilik deneyimim, Milletvekilliği görevim, en önemlisi de Arsuz’a olan sevdamdır benim adaylığa başvurumun nedeni” dedi.

 

Her kademesinde görev aldığı CHP’nin bayrağını Arsuz’a da dikeceğine olan inancını yinelemek istediğini belirten Yazar “İnanıyorum ki; aday adayı olan tüm arkadaşlarımız da benim gibi düşünmektedir. Elbirliğiyle bunu başaracağız. Aday olmamın en önemli nedeni de; geleceğe altyapısını tamamlamış bir Arsuz bırakmak ve her yönüyle çağdaş bir dünya kenti oluşumuna katkı vermektir. Ekibimizle, bilgi birikimimizle de buna hazırız. Hayalleri değil, gerçekleri masaya yatıracağız. Bunu da tüm Arsuzlu hemşerilerimle birlikte başaracağız. Katılımcı, demokrat, Güçlü hep birlikte yöneteceğimiz bir ‘Arsuz’dur hedefimiz” diye konuştu.

 

Nardüzü, Karaağaç, Madenli, Üçgüllük, Akçalı, Gökmeydan, Gözcüler Beldeleri ve bütün köylerin geleceğin modern ‘Arsuz’unun temel taşları olduğunun altını çizen Yazar şunları söyledi: “Genel merkezimizle, milletvekillerimizle, partimizin kurmaylarıyla, ilçemizin parti yönetimiyle, çevre belediye başkanları arkadaşlarımızla ve özellikle de belediye meclisi üyesi arkadaşlarımız, muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileriyle dayanışma içinde oluşturacağımız “Turizm Cenneti” ‘Arsuz’ için bu göreve talibim. Tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için…”

8 belde, 26 köyden ibaret olan Arsuz’un 51 bin seçmeni bulunduğunu, 85 bin civarında da nüfusu bulunduğuna dikkat çeken CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, 13 başkan aday adayının müracaat ettiğini, başta Abdulaziz Yazar olmak üzere tüm adaylara eşit mesafede olduklarını belirterek hepsine başarılar diledi.

CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu da üç dönem belediye başkanlığı, iki dönem milletvekilliği yapmış, Abudulaziz Yazar’ın yeniden belediye başkanlığı için büyük bir coşku ve aşkla görev talip olmasından dolayı kutladığını ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: