03 Aralık 2020 Perşembe
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
7 Eylül 12:05
Yorum Yok
580
Yazar: Turizm Cennetine Talibim

Yazar: Turizm Cennetine Talibim

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıklayan Abdülaziz Yazar, Arsuzlu hemşerileriyle birlikte katılımcı, demokrat, güçlü, hep birlikte yönetecekleri bir ‘Arsuz hedeflediğini söyledi.

 

Babası Ali Yazar ile kardeşlerinin de hazır bulunduğu kahvaltılı basın toplantısı ile Arsuz Belediye Başkanlığı aday adaylığını basın aracılığıyla kamuoyuna açıklayan Abdulaziz Yazar, talip olduğu göreve yabancı olmadığını ifade etti.

 

Yerel seçimlere az bir zaman kala; CHP çatısı altında daha önce gerek belediye başkanı, gerekse milletvekili olarak görev yapmanın heyecanını bir kez daha belediye başkanlığı için yaşadığını vurgulayan Abdulaziz Yazar “Öncelikle Arsuzlu olduğumu özellikle vurguluyorum. Üç dönem yaptığım Gözcüler Belediye Başkanlığım döneminde hemen hemen tüm Arsuz ve çevresindeki belde ve köylerimizdeki vatandaşlarımızla mükemmel bir bağımız olmuştu. Sonra iki dönem de, çatısı altında bulunmaktan onur duyduğum CHP’den milletvekili seçildim ve hizmet ettim. Geçmişteki birikimim, Belediyecilik deneyimim, Milletvekilliği görevim, en önemlisi de Arsuz’a olan sevdamdır benim adaylığa başvurumun nedeni” dedi.

 

Her kademesinde görev aldığı CHP’nin bayrağını Arsuz’a da dikeceğine olan inancını yinelemek istediğini belirten Yazar “İnanıyorum ki; aday adayı olan tüm arkadaşlarımız da benim gibi düşünmektedir. Elbirliğiyle bunu başaracağız. Aday olmamın en önemli nedeni de; geleceğe altyapısını tamamlamış bir Arsuz bırakmak ve her yönüyle çağdaş bir dünya kenti oluşumuna katkı vermektir. Ekibimizle, bilgi birikimimizle de buna hazırız. Hayalleri değil, gerçekleri masaya yatıracağız. Bunu da tüm Arsuzlu hemşerilerimle birlikte başaracağız. Katılımcı, demokrat, Güçlü hep birlikte yöneteceğimiz bir ‘Arsuz’dur hedefimiz” diye konuştu.

 

Nardüzü, Karaağaç, Madenli, Üçgüllük, Akçalı, Gökmeydan, Gözcüler Beldeleri ve bütün köylerin geleceğin modern ‘Arsuz’unun temel taşları olduğunun altını çizen Yazar şunları söyledi: “Genel merkezimizle, milletvekillerimizle, partimizin kurmaylarıyla, ilçemizin parti yönetimiyle, çevre belediye başkanları arkadaşlarımızla ve özellikle de belediye meclisi üyesi arkadaşlarımız, muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileriyle dayanışma içinde oluşturacağımız “Turizm Cenneti” ‘Arsuz’ için bu göreve talibim. Tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için…”

8 belde, 26 köyden ibaret olan Arsuz’un 51 bin seçmeni bulunduğunu, 85 bin civarında da nüfusu bulunduğuna dikkat çeken CHP İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, 13 başkan aday adayının müracaat ettiğini, başta Abdulaziz Yazar olmak üzere tüm adaylara eşit mesafede olduklarını belirterek hepsine başarılar diledi.

CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu da üç dönem belediye başkanlığı, iki dönem milletvekilliği yapmış, Abudulaziz Yazar’ın yeniden belediye başkanlığı için büyük bir coşku ve aşkla görev talip olmasından dolayı kutladığını ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Bağışıklığınızı Güçlü Tutun

KIŞ MEVSİMİNDE METABOLİZMA VE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÖNERİLERArtan duygusal yeme atakları, kendini sürekli yorgun hissetme durumu, azalan hareketsizlik ve beraberinde gelen... Devamı..

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ “YILIN BÜYÜKŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI” SEÇİLDİ“HATAY’IN NERESİNE DOKUNURSANIZ TARİH FIŞKIRIR”Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu... Devamı..

Güven’den “Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engellilerin haklarını elde etmeleri, sosyal hayata iştirak... Devamı..

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: