21 Eylül 2020 Pazartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
20 Aralık 14:08
Yorum Yok
734
Yine Patlattılar!

Yine Patlattılar!

İskenderun Namık Kemal Caddesi Çarşı Postane önünde yapılan su-gaz çalışmasında yine şaşırılmayacak durum gerçekleşti.

İskenderun’ u yeniden inşa etmeye çalışan CHP İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek özellikle plansız ve programsız çalışmalarıyla halktan bir hayli tepkiler görüyor.

Bu sıkıntılara bu gün bir yenisi daha eklendi. Daha önce 4-5 yerde su borularının yanlış kazı sonucu patlamasıyla büyük derecede su israfı meydana geldiği çalışmalara bu gün Çarşı Postane önünde tekrarlandı.

Sabah saatlerinde başlayan çalışmada 11:00 gibi patlayan su borusu saat 13:45 e kadar akmaya ve caddeyi olduğu gibi göle çevirmeye yetti. Çevredeki esnafların ” Ben 11:30 gibi 2-3 kez belediyeyi ve çeşitli müdürlükleri aradım 2 saat geçmesine rağmen hala yetkililer gelmedi. Sabahtan beri gözümüzün önünde su ziyan oluyor biz bir damla su israfını konuşurken İskenderun Belediyesinde yetkililer müdahale etmemesi bizi hem üzdü hem sinirlendirdi. açıklamalarında bulundu.

Halkın yürüyüş yolununda kapanması ve su çukurunu atlayarak geçmesi olası bir kazaya sebebiyet vermesi ihtimalinin yüksek olduğu bu olayda Büyükşehir Gazetesi ve İskenderunpost olarak hızlı bir şekilde müdahale etmesini istiyoruz.

İşte su birikintisi ile yolların kapanıp, insanların zorlukla geçmeye çalıştığı o çağ dışı çalışmanın görüntüleri:

yine-patlattilar

 

 

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: