18 Eylül 2020 Cuma
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
23 Ocak 19:42
Yorum Yok
1517
“Yüreği Yetiyorsa Samandağ’a Gelsin!”

“Yüreği Yetiyorsa Samandağ’a Gelsin!”

MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mete Aslan, CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş’ün açıklamalarına tepki gösterdi.

Aslan, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Geçtiğimiz hafta, kısır parti içi çekişmelerine insanların onur, haysiyet ve inançlarını alet etme çabalarındaki bazı ihtiras sahibi, seviye yoksunu siyasetçilerin söylemleri üzerine işbu açıklamayı paylaşmak zaruri olmuştur. 18.01.2013 tarihinde CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş adlı şahıs, bir panelde yaptığı ve ulusal basında yer alan konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştır; “Hatay’da Lütfü Savaş’ı, asla ve asla içime sindiremem. Hadi Lütfi Savaş neyse. Ondan önce CHP’de belediye başkanlığı için adı geçen şahsın ismi Mete Aslan. ’Alevilerin kestiği yenmez. Alevilerden alışveriş yapmayın’ diyen bir insanı, nüfusunun yarısının Alevi olduğu bir yerde aday göstermek için ismi masanın üzerine konulabildi. “Bedeni 21. Yüzyılda görünmekle aklı ve kalbi ortaçağın karanlık dönemlerinde kalmış, 3-5 oy uğruna topluma kin, nefret tohumları ekmekten çekinmeyen, tanımadığı insanlara iftira etmekten sakınmayan bir zihniyet sahibinin bugün itibarıyla TBMM’de bir koltuğu işgal ediyor olması ülkemizin içler acısı halinin de bir özetidir.

 

Hatay toplumunu din, mezhep ve inançlarına göre ayrıştıran ve bundan siyasi rant elde etme çabası içinde olan bu zavallı anlayış, seçimler öncesi yine hortlatılmaya çalışılmaktadır. Ama unuttukları husus şudur ki, artık Hatay’lının bu yalan ve iftiralara karnı toktur. Bu çirkin iftiracılara kendimi anlatıp da aklamak gibi bir mecburiyetim olmadığını hatırlatarak; Koltuk işgalcisi bu kişiyi eğer yüreği yetiyorsa bu sözlerini doğup büyüdüğüm yer olan Samandağ’da alevi vatandaşların önünde tekrar söylemeye davet ediyorum. Attığı bu iftiraların hesabını yargı önünde zaten verecektir. Üzülerek müşahede etmekteyiz ki; Hatay’a gelip Hatay halkına parmağını sallayarak “oy vermezseniz secimden sonra bunun hesabını sorarız” diye tehdit eden iktidar partisi ile onun su taşıyıcısı ana muhalefet partisinin zihniyeti birbiriyle aynıdır.

 

Hangi inanca sahip olursa olsun Hatay halkı kendi iradesi ile Türkiye Cumhuriyeti’ne ilhak olmuş, bu şerefi taşıyan tek ilimizdir. Bundan 75 sene önce bu iradeyi ortaya koyabilmiş Hatay halkı bugün sergilenmekte olan bu ortaçağ zihniyetindeki siyasi söylemlere ve siyasetçilere layık değildir. Bizdensin, onlardansın söylemleri ile dinine, mezhebine, fikrine göre insanları ayrıştırıp bundan oy kazanma sevdalısı bu zihniyet şehrimize ve ülkemize zarar vermektedir. Akıllı, olgun ve sağduyu sahibi hemşerilerim artık bu çirkin oyundan usandılar ve gerçeklerin farkındalar. Herkesin ayrıştırmadan menfaat elde etmeye çalıştığı bu ortamda, tüm Hatay halkını birleştirmek, huzur ve barış ortamını tesis etmek görevi yine biz Türk Milliyetçilerine düşmektedir. Allah’ın izni, halkın takdiri ile bu çirkinliklere tevessül edenlerden kurtulacağımız günler yakındır”

 

METE-ASLAN-UMiT-OZGUMUS

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: