29 Kasım 2020 Pazar
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
23 Ocak 19:42
Yorum Yok
1616
“Yüreği Yetiyorsa Samandağ’a Gelsin!”

“Yüreği Yetiyorsa Samandağ’a Gelsin!”

MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mete Aslan, CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş’ün açıklamalarına tepki gösterdi.

Aslan, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Geçtiğimiz hafta, kısır parti içi çekişmelerine insanların onur, haysiyet ve inançlarını alet etme çabalarındaki bazı ihtiras sahibi, seviye yoksunu siyasetçilerin söylemleri üzerine işbu açıklamayı paylaşmak zaruri olmuştur. 18.01.2013 tarihinde CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş adlı şahıs, bir panelde yaptığı ve ulusal basında yer alan konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştır; “Hatay’da Lütfü Savaş’ı, asla ve asla içime sindiremem. Hadi Lütfi Savaş neyse. Ondan önce CHP’de belediye başkanlığı için adı geçen şahsın ismi Mete Aslan. ’Alevilerin kestiği yenmez. Alevilerden alışveriş yapmayın’ diyen bir insanı, nüfusunun yarısının Alevi olduğu bir yerde aday göstermek için ismi masanın üzerine konulabildi. “Bedeni 21. Yüzyılda görünmekle aklı ve kalbi ortaçağın karanlık dönemlerinde kalmış, 3-5 oy uğruna topluma kin, nefret tohumları ekmekten çekinmeyen, tanımadığı insanlara iftira etmekten sakınmayan bir zihniyet sahibinin bugün itibarıyla TBMM’de bir koltuğu işgal ediyor olması ülkemizin içler acısı halinin de bir özetidir.

 

Hatay toplumunu din, mezhep ve inançlarına göre ayrıştıran ve bundan siyasi rant elde etme çabası içinde olan bu zavallı anlayış, seçimler öncesi yine hortlatılmaya çalışılmaktadır. Ama unuttukları husus şudur ki, artık Hatay’lının bu yalan ve iftiralara karnı toktur. Bu çirkin iftiracılara kendimi anlatıp da aklamak gibi bir mecburiyetim olmadığını hatırlatarak; Koltuk işgalcisi bu kişiyi eğer yüreği yetiyorsa bu sözlerini doğup büyüdüğüm yer olan Samandağ’da alevi vatandaşların önünde tekrar söylemeye davet ediyorum. Attığı bu iftiraların hesabını yargı önünde zaten verecektir. Üzülerek müşahede etmekteyiz ki; Hatay’a gelip Hatay halkına parmağını sallayarak “oy vermezseniz secimden sonra bunun hesabını sorarız” diye tehdit eden iktidar partisi ile onun su taşıyıcısı ana muhalefet partisinin zihniyeti birbiriyle aynıdır.

 

Hangi inanca sahip olursa olsun Hatay halkı kendi iradesi ile Türkiye Cumhuriyeti’ne ilhak olmuş, bu şerefi taşıyan tek ilimizdir. Bundan 75 sene önce bu iradeyi ortaya koyabilmiş Hatay halkı bugün sergilenmekte olan bu ortaçağ zihniyetindeki siyasi söylemlere ve siyasetçilere layık değildir. Bizdensin, onlardansın söylemleri ile dinine, mezhebine, fikrine göre insanları ayrıştırıp bundan oy kazanma sevdalısı bu zihniyet şehrimize ve ülkemize zarar vermektedir. Akıllı, olgun ve sağduyu sahibi hemşerilerim artık bu çirkin oyundan usandılar ve gerçeklerin farkındalar. Herkesin ayrıştırmadan menfaat elde etmeye çalıştığı bu ortamda, tüm Hatay halkını birleştirmek, huzur ve barış ortamını tesis etmek görevi yine biz Türk Milliyetçilerine düşmektedir. Allah’ın izni, halkın takdiri ile bu çirkinliklere tevessül edenlerden kurtulacağımız günler yakındır”

 

METE-ASLAN-UMiT-OZGUMUS

Bir Yorum Yazın

Diğer “GÜNDEM ” Haberleri

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

Başkan Güngör’den Açıklama

Hak iş Hatay il başkanı veÖzçelik iş İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör açıklamalarda bulundu. Başkan Güngör; “Torba yasa teklifinde bulunan belirli iş... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: