02 Aralık 2020 Çarsamba
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
19 Eylül 23:39
Yorum Yok
743
Yurtman Aday Adaylığını Açıkladı

Yurtman Aday Adaylığını Açıkladı

Karayılan Belde Belediye Başkanı Mehmet Yurtman Milliyetçi Hareket Partisinden İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı dilekçesini teslim ettiği Partisinin İlçe teşkilatında resmen açıkladı.

 

MHP İskenderun İlçe teşkilatına ekibi ve kalabalık vatandaş topluluğuyla gelen Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman ilçe binasında aday adaylık dilekçesini teslim etti.

 

Dörtyol ve çevre belde belediye başkanları ve İskenderun Belediye Başkan aday adayı İbrahim Gül ile partililerin hazır bulunduğu toplantıda konuşan MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, aday adaylık başvurusu yapan Yurtman’ı kutladı ve tüm adayların ellerini tutarak havaya kaldırıp, “Bu birlik beraberlikle İskenderun’da MHP kazanacak” dedi.

Büyükşehir yasasıyla İskenderun’un bölünüp, küçültüldüğünü ve beldelerin de mahalleye dönüştürülmesinin tepki çektiğini vurgulayan Belediye Başkan aday adayı Mehmet Yurtman “Bu yerel seçimde il olma hayalini kaybeden, alan olarak insafsızca küçültülen güzel İskenderun’umuza ve kapatılarak mahalleye dönüştürülen belde ve köylerimizde halkımızın tepkisi de iri ve diri olarak devam etmektedir. Bu tepkiler insanımızın teveccühünü MHP’de yoğunlaştırmaktadır. Biz de bu sürece katkı vermek, partimize ve halkımıza olan borcumuzu ödemek amacıyla İskenderun Belediye Başkan aday adayı olma kararını ekip arkadaşlarımla birlikte verdim” diye konuştu.

Bundan sonra kendilerine düşen görevin, halkın birlik ve bütünlüğünü koruyarak, en az on ilçe ile büyükşehir belediye başkanlığını kazanmak azmiyle katkı sağlamak olduğunu sözlerine ekleyen Yurtman “Güzel İskenderun’umuza reva görülen bu olumsuzlukları kendi içindeki birlik, dinamizm ve değerle MHP yerel yönetimi iktidarıyla aşılacağı inancım tamdır. Burada düsturumuz herkesin beşe yaptığını bire yaparak beş katı hizmet etmektir, bu da iyi günde halkımızın gülen yüzü, zor günde ağlayan gözü olmamız yolundan geçmektedir” şeklinde konuştu.yurttt

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Sokağa Çıkma Yasağı

Hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? 30 Kasım sokağa çıkma yasağı var mı? Sorularının yanıtlarını sıklıkla araştırmaya başladı. Günlük corona vaka... Devamı..

FLAŞ!DÜNYA BU VİRÜSÜ KONUŞUYOR

Dünya bu son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs yine mutasyona uğradı, 17 milyon vizon öldürülecek…Dünya Danimarka’dan gelen son dakika haberini konuşuyor! Koronavirüs salgını... Devamı..

Başkan Güven Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Abdülkerim Güven Öğretmenler Günü munasebetiyle mesaj yayınladı. Güven; “Eğitimini ilk önce aile içerisinde alan, daha sonrasın da... Devamı..

Başkan Yılmaz’dan Kutlama

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. ... Devamı..

Belediye İş Sendikası Hatay’da

BELEDİYE İŞ SENDİKASI YÖNETİCİLERİ İŞÇİLERİN HAK VE MENFAATLERİ İÇİN HATAY’DA Belediye İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri Hatay’a çıkarma yaptılar.Üyelerin hak ve menfaatleri... Devamı..

Nevzat Güneş’ ten Özçelik-İş’e Ziyaret

Halkın Huzur ve Güvenliği Ortak Paydamız İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Özçelik İş Sendikası’nı ziyaret ederek yeni binayı gezdi, hayırlı olsun... Devamı..

HBB’den Fidan Dikimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Arsuz’da fidan dikimi yaptı. Arsuz ilçesinde meydana gelen son yangınlar nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın talimatlarıyla Belediye... Devamı..

Savaş’tan Yılmaz’ a Ziyaret

HATAY BŞB BAŞKANI LÜFTÜ SAVAŞ’TAN,   ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İZZETTİN YILMAZ’A ZİYARET  BAŞKAN YILMAZ; “ HATAY İÇİN, ANTAKYA İÇİN BİRLİK BERABERLİĞE   SİYASET ÜSTÜ... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: