19 Eylül 2020 Cumartesi
  • Hatay
    HATAY Hava Durumu
19 Eylül 23:39
Yorum Yok
679
Yurtman Aday Adaylığını Açıkladı

Yurtman Aday Adaylığını Açıkladı

Karayılan Belde Belediye Başkanı Mehmet Yurtman Milliyetçi Hareket Partisinden İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı dilekçesini teslim ettiği Partisinin İlçe teşkilatında resmen açıkladı.

 

MHP İskenderun İlçe teşkilatına ekibi ve kalabalık vatandaş topluluğuyla gelen Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman ilçe binasında aday adaylık dilekçesini teslim etti.

 

Dörtyol ve çevre belde belediye başkanları ve İskenderun Belediye Başkan aday adayı İbrahim Gül ile partililerin hazır bulunduğu toplantıda konuşan MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, aday adaylık başvurusu yapan Yurtman’ı kutladı ve tüm adayların ellerini tutarak havaya kaldırıp, “Bu birlik beraberlikle İskenderun’da MHP kazanacak” dedi.

Büyükşehir yasasıyla İskenderun’un bölünüp, küçültüldüğünü ve beldelerin de mahalleye dönüştürülmesinin tepki çektiğini vurgulayan Belediye Başkan aday adayı Mehmet Yurtman “Bu yerel seçimde il olma hayalini kaybeden, alan olarak insafsızca küçültülen güzel İskenderun’umuza ve kapatılarak mahalleye dönüştürülen belde ve köylerimizde halkımızın tepkisi de iri ve diri olarak devam etmektedir. Bu tepkiler insanımızın teveccühünü MHP’de yoğunlaştırmaktadır. Biz de bu sürece katkı vermek, partimize ve halkımıza olan borcumuzu ödemek amacıyla İskenderun Belediye Başkan aday adayı olma kararını ekip arkadaşlarımla birlikte verdim” diye konuştu.

Bundan sonra kendilerine düşen görevin, halkın birlik ve bütünlüğünü koruyarak, en az on ilçe ile büyükşehir belediye başkanlığını kazanmak azmiyle katkı sağlamak olduğunu sözlerine ekleyen Yurtman “Güzel İskenderun’umuza reva görülen bu olumsuzlukları kendi içindeki birlik, dinamizm ve değerle MHP yerel yönetimi iktidarıyla aşılacağı inancım tamdır. Burada düsturumuz herkesin beşe yaptığını bire yaparak beş katı hizmet etmektir, bu da iyi günde halkımızın gülen yüzü, zor günde ağlayan gözü olmamız yolundan geçmektedir” şeklinde konuştu.yurttt

Bir Yorum Yazın

Diğer “KÜÇÜK MANŞETLER ” Haberleri

Başkan Yılmaz’dan Müjde

CUMHURİYET MAHALLESİ İPEK SOKAKLARIN TAMAMI BETON ASFALTA KAVUŞUYOR  Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın merkezdeki en eski mahallelerinden olan Cumhuriyet Mahallesi İpek... Devamı..

Rotary’den İTSO’ya Ziyaret

Rotary Guvernörü Antalyalı ve Yönetimi İTSO’yu Ziyaret EttiRotary Guvernörü Serhan Antalyalı, Guvernör yardımcısı Volkan Ekmekçi, İskenderun Rotary Kulübü Başkanı Şebnem Çarpar ve... Devamı..

Başkan Savaş HRT’de Açıklamalarda Bulundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Eylül Salı günü HRT Akdeniz TV ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Can Çapar’ın yaptığı ‘Yeni... Devamı..

Eğitimci Pınar Gündüz’den Kampanya

Dr. Gani Bahadırlı Anaokulu Müdür Yardımcısı ve Sokak Çocukları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Gündüz, doğum gününde örnek teşkil edecek bir... Devamı..

ATSO Yangın Bölgesinde

ATSO HEYETİ YANGIN BÖLGESİNDE BÖLGENİN TEKRAR YEŞİLE KAVUŞMASI İÇİN BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ HERHANGİ BİR ŞAİBENİN OLUŞMAMASI İÇİN YANAN BÖLGE, ALANI DIŞINDA... Devamı..

Başkan Tosyalı Covid Testi Pozitif!

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI COVID19′ A YAKALANDI.Açıklaması şöyle;Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Son bir ay içerisinde çeşitli nedenlerle 5 defa Covid-19 testi yaptırdım.... Devamı..

Işık Şener Yazdı

MİLLET CAN DERDİNDE!Her gün yakın uzak tanıdığımızda Covid Pozitif çıkıyor. Daha hala maske takmayanlar var. Lâkin sen ne kadar ciddiye alsanda karşındakine... Devamı..

Başkan Güven’den Eğitim Üzerine Açıklama

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven:“KENDİNİ GELİŞTİRMEK İSTEYEN HER ŞARTTA SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRİR”AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Av Abdulkerim Güven,... Devamı..

İskenderun POST SON DAKİKA: